Майстер-клас російської фігуристки Олександри Трусової, який попри санкції проти спортсменів цієї країни та всі норми моралі намагалися організувати у Швеції, скасовано завдяки активній позиції  та наполегливості Української федерації фігурного катання(УФФК).

Приїзд до Стокгольма представниці країни-агресора, що чинить звірства у розв’язаній повномасштабній війні в Україні, вирішив організувати шведський бренд спортивного одягу Loop Sport у спортивному клубі Djurgardens IF Konstakning. Ігноруючи той факт, що російські спортсмени беруть участь в акціях на підтримку війни та вбивств українців, згадана фірма розгорнула на своєму сайті шалену рекламну кампанію свого заходу з росіянкою. 

Ці факти викликали обурення УФФК та, зокрема, Комісії атлетів УФФК, які звернулися до Міжнародної спілки ковзанярів  (ISU) та Асоціації фігурного катання Швеції з проханням відреагувати на ганебне рішення. Так, Комісія атлетів, яку очолює відома фігуристка Анна Хниченкова, спрямувала відповідного листа голові Комісії атлетів ISU Еріку Редфорду та Асоціації фігурного катання Швеції, вказавши, що українська спортивна родина вважає неприпустимою організацію подібних заходів за участю російських спортсменів, які відсторонені від усіх міжнародних спортивних змагань. Листа підписала низка провідних українських фігуристів.  

Ще одне звернення – до президента ISU Кім Чже Йоля та Асоціації фігурного катання Швеції з проханням розглянути можливість заборонити проведення таких заходів до припинення росією кривавої війни в Україні спрямувала УФФК. 

До української національної федерації дослухалися та підтримали її. 

Асоціація фігурного катання Швеції закликала спортивний клуб скасувати майстер-клас росіянки, оскільки він «суперечить фундаментальним цінностям асоціації та ризикує завдати серйозної шкоди шведському фігурному катанню».

https://idrottonline.se/DjurgardensIFKF-Konstakning/Nyheter?fbclid=IwAR2XIqwNbqwXrYR2hdh8NjlFsh0LHBlfLqJhp3b4-tA-i2aVJvM9bqG1UzM