Усі діти під час ігор використовують свою фантазію, але деякі з них більш креативні, ніж інші. Якщо у вашого малюка є уявні, вигадані друзі, вам варто продовжити читання цієї статті.

«Чарівний вік»

Уявімо таку ситуацію: в дитячому садку з’явилася нова вихователька, яка ніколи в житті не зіштовхувалася з одним нестандартним проявом. Один із її дітей, трирічний хлопчик, відчайдушно хотів бути собакою. Крім того, він рідко виходив з образу тварини. А коли вона ставила йому запитання, він відповідав гавкотом. Стурбована поведінкою дитини, вихователька сказала його матері про те, що підозрює в нього аутизм або, можливо, якийсь інший розлад, і порекомендувала подумати про раннє втручання фахівців. Стурбована мати відвела дитину до педіатра.

Однак лікар запевнив матір, що з її малюком усе добре. Вік від двох до шести років не випадково називається «чарівним віком». Це час польоту фантазії та уяви, і ми повинні робити все від нас залежне, щоб заохочувати творче самовираження дітей, оскільки цей етап дуже важливий для їхнього розвитку. Принцеси, тварини-супергерої, монстри – всі вони гарні. Навіть якщо діти перевдягаються в поліцейських і грабіжників, роблять пістолети з конструктора, це швидше за все є свідченням їх творчої гри, а не тривалого перебування перед екраном телевізора.

Уявні друзі можуть стати в пригоді в реальному житті

Якщо в дитини дошкільного віку є уявний друг або навіть кілька друзів, просто розцінюйте це як ще один спосіб вираження багатої й активної уяви вашого малюка. Занепокоєння повинно виникати тоді, коли дитина спілкується з уявним другом у віці восьми років, але у віці дитячого садка чим більше в дитини таких друзів, тим веселіше!

Деякі батьки починають панікувати, коли вперше чують про уявного друга свого малюка. Трапляється, що у два роки дитина постійно спілкується з якоюсь вигаданою Марусею. Але фахівці зазвичай лише посміхаються й високо оцінюють творіння дитячої фантазії, називаючи її «абсолютно незрівнянною», і вважають, що таким чином дитина демонструє ознаки гарного когнітивного розвитку та прекрасного мислення.

Батькам важливо розуміти, що уявні друзі можуть принести дитині багато користі. Вони допомагають дітям будувати стосунки, обробляти інформацію, копіювати світ дорослої людини. Коли діти відчувають себе безпорадними, уявні друзі допомагають їм відчувати себе сильними.

Фахівці кажуть, що уявні друзі не так часто зустрічаються, як ми припускаємо, і ми повинні тішитися ними, поки вони є в наших дітей. Діти переростають своїх уявних друзів так само, як переростають віру в Діда Мороза, фей, гномів та інших чарівних істот.

Якщо дитина спілкується з уявним приятелем, це не означає, що вона втрачає зв’язок з реальністю. У віці трьох-чотирьох років більшість малюків уміють досить добре відрізняти реальний світ від фантазій. Зокрема, вони чітко відрізняють компанію вигаданих друзів від реальних.

Сила гри уяви, що розвиває

Такого роду ігри-фантазії приносять багато користі фізичному й соціальному розвитку, розвитку мовлення та мислення малюка. Коли дитина піднімає уявне сонечко, або стрибає з дивана на диван, бо підлога – це розпечена лава, вона розвиває моторні навички.

Вона також вибудовує важливі комунікативні та мовні навички. Коли мова йде про уявних персонажів і предмети, батьки бачать порожню дитячу долоню, а дитина при цьому з натхненням каже: «Дивись, мамо, я даю тобі шоколадний торт з посипкою». Оскільки ні ви, ні дитина насправді не бачите цей торт, малюк повинен розповісти про свій сценарій і описати те, що він уявляє.

На закінчення: заохочуйте малюка подорожувати у світі піщаних пирогів, уявних друзів і гарячої від лави підлоги. У нього є всього кілька років, щоб насолодитися цим чарівним віком фантазій.

Джерело: Розвиток дитини