Юні фігуристи київської дитячо-юнацької спортивної школи «Лідер» незабаром  матимуть можливість  тренуватися на новій льодовій арені, яка відкрилася на території ВДНГ.

Крита ковзанка «Льодова арена на ВДНГ» розташована на малому конкурному полі, її льодове покриття має розмір 56 Х 26 метрів. Наразі тут обладнано просторі та комфортні роздягальні, а незабаром з’являться також суддівські та тренерські приміщення, електронне табло.  На другому поверсі планується розмістити трибуни на 150 місць. Як запевнили керівники споруди, пріоритет буде надано дитячо-юнацьким школам з хокею та фігурного катання, однак  у святкові дні тут проводитимуться також масові катання  для всіх бажаючих. 

«Я вбачаю  великий позитив у тому, що ми отримали ще одну льодову арену, нестача яких в Україні породжує стільки проблем у фігурному катанні», – сказав  президент Української федерації фігурного катання (УФФК) Михайло Макаров, який брав участь у відкритті льодової новобудови.

МАКАРОВ КОНФ copy

Коментуючи цю подію для нашого сайту, керівник УФФК  зазначив: «Дуже добре, що тут зможуть тренуватися наші фігуристи-початківці, гадаю, задоволені й хокеїсти, які тепер мають альтернативний майданчик для своєї підготовки.  Зрештою, треба вітати будь-який рух у напрямі розширення  льодової бази в Україні. У цьому контексті  доброю новиною є і те, що затверджено проект реконструкції в наступному році столичної «Льодової арени» на вулиці Шалетт і міська адміністрація виділяє на це кошти. Тобто є підстави стверджувати, що нарешті  ми зрушили з «мертвої точки» і я вважаю це великим досягненням. Водночас  особисто я зітхну з полегшенням лише тоді, коли буде реалізовано уже підтриманий Кабінетом Міністрів України масштабний проект  щодо спорудження великого Льодового палацу  спорту у Києві, який об’єднає і фігуристів, і хокеїстів, і представників шорт-треку  та  де можна буде проводити  не лише повноцінні тренування, але й змагання високого рівня».

У свою чергу директор  ДЮСШ «Лідер» Дмитро Дмитренко наголосив, що школа дуже зацікавлена у  ковзанці, оскільки з льодом ситуація напружена, а «діти мають тренуватися».

«На жаль, у Києві практично одна муніципальна ковзанка. Звичайно, профільний департамент  допомагає і виділяє кошти, але дуже складно оплатити лід, коли його немає….Наші діти не можуть розраховувати на дворазові тренування.  Навіть члени збірної  України мають  по дві години льоду на день, а в окремі дні взагалі по одній годині. При цьому українські спортсмени примудряються витримувати конкуренцію на міжнародному рівні. Тому я можу тільки привітати спорудження  нової ковзанки, сподіваюся це полегшить спортивне життя наших юних фігуристів».

ДМИТРЕНКО

Справжньою прикрасою  церемонії відкриття «Льодової арени на ВДНГ» став виступ одного з найсильніших  українських танцювальних дуетів Марії Голубцової/Кіріла Бєлоброва. Учні Марії Тумановської-Чайки представили  свою нову довільну програму на музику з кінофільму «МИ. Віримо в любов» (“W.E.”), з якою вони уже незабаром стартують в юніорській серії Гран прі. На лід виходили також юні фігуристи ДЮСШ «Лідер», серед них найбільше оплесків отримала талановита учениця Євгена Плюти 11-річна Таня Фірсова, яка заявила після виступу, що наразі  вчить  потрійні стрибки  і сподівається незабаром продемонструвати,зокрема, потрійний сальхов.

гОЛУБЦОВА 1
ФИРСОВА

Усі спортсмени, які виступали сьогодні на «Льодовій арені на ВДНГ», високо оцінили  якість льоду, зазначивши, що кататися було «дуже приємно».