Найсильніші вітчизняні фігуристи у вівторок, 23 лютого стартують в головному національному турнірі сезону 2020/2021- чемпіонаті України.

Щоб поборотися за нагороди чемпіонату, на лід столичної арени на вулиці Шалетт вийдуть, згідно із заявками, в одиночному катанні 9 чоловіків та 17 жінок, дві спортивні та три танцювальні пари. Вони представляють основні центри фігурного катання – Київ, Дніпро, Одесу, Харків, Білу Церкву.

Цікава боротьба очікується в усіх дисциплінах фігурного катання, де свої чемпіонські звання захищатимуть одиночники Іван Шмуратко, Анастасія Шаботова (обоє – Київ), а також танцювальний дует Олександра Назарова/Максим Нікітін (Харків), який змагатиметься уже за  п’яту золоту медаль чемпіонату України. Двічі піднімався на найвищу сходинку п’єдесталу змагань Іван Шмуратко, а Анастасія Шаботова в минулому сезоні вперше стала чемпіонкою України. В парному катанні відбудеться дебют на національній першості Софії Голіченко/Артема Даренського попри те, що партнер є уже дворазовим чемпіоном України. Це звання спортсмен здобув у парі з Софією Нестеровою (2018-2019), а виступати разом з нинішньою партнеркою він став лише на початку цього сезону. Спортивний дует з Дніпра змагатиметься з Віолеттою Сєровою та Іваном Хобтою(Київ), які останнім часом досить стрімко прогресують.

Не мають наміру здаватися лідерам «без бою» й інші учасники. Так, у спортивних танцях на льоду конкуренцію нинішним чемпіонам складуть переможці чемпіонату України-2019 Дар’я Попова/Володимир Бєліков (Харків) та бронзові призери ЧУ-2020 Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров (Київ).

Значно більший список претендентів на призові місця в одиночному катанні чоловіків та жінок, де виступить чимало фігуристів, чиї прізвища все частіше з’являються у верхніх рядках підсумкових протоколів різних змагань. Йдеться, передусім, про срібну призерку ЧУ-2020 Таїсію Спесивцеву (Харків), срібну призерку розіграшу Кубка України та чемпіонату України серед юніорів поточного сезону Марію Андрійчук (Біла Церква), чемпіона України серед юніорів-2021 Кирила Лішенка Київ), неодноразового призера дорослого та юніорського чемпіонатів України Андрія Кокуру (Київ). Зазначимо, що швидко «набирає темп» дворазова чемпіонка України в жіночому одиночному катанні Анастасія Архіпова (Київ), яка лише нещодавно повернулася на лід після тривалої перерви, викликаної складною травмою. Чемпіонат буде для неї другим стартом в сезоні. Нещодавно Анастасія брала участь в юніорській першості України, де посіла четверте місце.

Календар змагань наступний:

23 лютого.

12.00-12.30. Ритмічний танець

12.30-14.15.Жінки.Коротка програма

14.30-14.45.Спортивні пари.Коротка програма

14.45-16.00. Чоловіки.Коротка програма

24 лютого.

11.30-12.00.Танці.Довільний танець

12.00-13.15. Жінки.Довільна програма

13.30-13.50. Спортивні пари.Довільна програма

13.50-15.50. Чоловіки. Довільна програма