Українська спортивна пара Софія Голіченко/Іван Павлов, яку було створено у травні цього року, вперше взяла участь в міжнародних змаганнях, посівши шосте місце на традиційному турнірі Minsk-Arena Ice Star.

Дебютанти виступали в юніорській категорії. За підсумками двох  програм вони отримали 94.23 бали. Виконання українцями короткої програми судді оцінили у 33.08 балів. Під час прокату Голіченко та Павлов припустилися ряду помилок, зокрема, не вдалося виконати викид потрійний сальхов. У довільній фігуристи  виглядали впевненішими, але відсутність досвіду спільних виступів  позначилася як на якості виконання елементів, так і на артистичній складовій. Спортсмени набрали 61.15 балів і замкнули «шістку» юніорських спортивних дуетів, які брали участь у змаганнях.

ПАВЛОВСОНЯ

Нагадаємо, спортивна пара Софія Голіченко/Іван Павлов тренується  на ковзанці «Льодограй» в Богуславі Київської області під керівництвом Олени Амосової, Андрія Савченка та Галини Кухар. Раніше фігуристи виступали в одиночному катанні.

У Мінську Україну представляла ще одна фігуристка – 14-річна Марина Жданович, яка з особистим рекордом – 123.74 балів посіла загальне п’яте місце у змаганнях юніорок. Після короткої програми учениця Марини Амірханової була шостою – 40.45, не впоравшись з каскадом та потрійним фліпом, а в довільній вона добре виконала два каскади – потрійний сальхов+подвійний рітбергер та потрійний тулуп+подвійний тулуп, щоправда, потім не докрутила потрійний рітбергер…Українка отримала від суддів п’яту суму балів – 83.29 балів. Цей результат також перевищує попереднє досягнення талановитої  фігуристки.

ЖДАНОВИЧ

Варто зазначити, що в нинішньому сезоні  Марина Жданович дебютувала в юніорській серії Гран прі, виступивши на двох етапах – в Остраві (19 місце) та Любляні (16 місце).

Турнір у Мінську, в якому беруть участь понад 100 фігуристів – юніорів та сеньйорів, завершується 21 жовтня.

У цей же день фінішує ще один міжнародний турнір за участю українських фігуристів – Кубок Хеллоуін в Будапешті. Наразі серед здобутків наших юних спортсменів – дві нагороди. У категорії Basic Novice танцювальний дует Даніела Андріуца/Ярослав Пул  перемогли з результатом 42.35, а у категорії  Advanced Novice Girls Ксенія Клименко піднялася на другу сходинку п’єдесталу – 100.59. Цю нагороду юна  перспективна фігуристка отримала не лише за своє катання, у якому вона стрімко прогресує, але й за сміливість: до своєї довільної  програми харків’янка включила п’ять потрійних стрибків.