На Національному стадіоні Пекіна, який також має назву “Пташине гніздо”, відбулася урочиста церемонія відкриття зимових Олімпійських ігор.

Як повідомляє пресслужба Національного олімпійського комітету (НОК) України, парад країн-учасниць за традицією відкрили представники Греції, далі ще 90 команд крокували ареною в алфавітному порядку згідно з китайською абеткою.

Першими з української збірної на стадіоні з’явилися прапороносці – олімпійський чемпіон з фристайлу Олександр Абраменко та призерка юнацьких зимових Олімпійських ігор, фігуристка Олександра Назарова. Зважаючи на те, що значна частина команди знаходиться в олімпійських селищах гірського кластера, розташованих далеко від Пекіна, а також задля уникнення ризиків погіршення стану здоров’я, на парад вийшли не всі українські спортсмени. Проте наші олімпійці – представники фристайлу, фігурного катання та шорт-треку були добре впізнавані в яскравій спортивній формі, виконаній в національних кольорах.

Важливі традиційні елементи церемонії відкриття – виголошення офіційних промов, підняття олімпійського прапора та  проголошення клятв органічно поєднувалися з іноваційним, водночас зворушливим перфоменсом. Фінальним акордом церемонії стало запалення олімпійського вогню та яскравий феєрверк.

ХХІV зимові Олімпійські ігри відкрито!

Нагадаємо, на зимових Олімпійських іграх в Пекіні Україну представляють 45 атлетів у 12 спортивних дисциплінах: біатлоні, бобслеї, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, лижних гонках, санному спорті, скелетоні, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліну, фігурному катанні, фристайлі та шорт-треку.

Фото з офіційного сайту НОК України.