57-й Конгрес Міжнародної спілки ковзанярів (ISU), який триває в Севільї(Іспанія), уже ухвалив ряд рішень,зокрема,щодо фігурного катання.

Серед останніх – скорочення кількості стрибків, за які нараховуються додаткові бали у другій частині програм. Так, внесено поправки до правила розподілу додаткових коефіцієнтів для стрибків у другій частині короткої  та  довільної програм. З цього питання розглядалося дві пропозиції. Канадська федерація фігурного катання запропонувала обмежити кількість стрибків, які отримують коефіцієнт 1,1, до двох у короткій програмі і до чотирьох – в довільній. Японська федерація вважає, що за коефіцієнтом 1,1 треба рахувати тільки один останній стрибок в короткій програмі і три завершальних стрибки в довільній. На думку японської сторони, таке рішення сприятиме збалансованості програм фігуристів. У підсумку більшість голосів набрала пропозиція японців. Таким чином, кількість стрибків, за які нараховуються додаткові бали, буде скорочено з нового сезону.

Конгрес ISU також прийняв пропозицію щодо боротьби з упередженістю суддів за національною ознакою. Її автори аргументували необхідність відповідного рішення тим, що після скасування анонімного суддівства в 2016 році спостерігалися « явні національні тенденції в суддівстві, коли суддя завищує оцінки фігуриста з його країни, а іноземним спортсменам занижує, щоб поліпшити результат співвітчизника». Тепер за діяльністю суддів на міжнародних змаганнях стежитиме спеціальна комісія.

Водночас Конгрес не став розглядати одне з питань, яке ще до початку засідання викликало значний резонанс – про збільшення до 17 років мінімального віку фігуристів у  змаганнях  серед дорослих. Таку пропозицію в терміновому порядку внесла на розгляд Конгресу Федерація ковзанярського спорту Нідерландів.  Її планувалося обговорити в числі тих, які були внесені як екстрені. Але зазначене питання «не дійшло» до порядку денного, оскільки не отримало підтримки необхідних для цього 4/5 учасників світового форуму ковзанярів.

Конгрес не став також розглядати пропозицію про заборону главам національних федерацій судити чемпіонати світу та Олімпіади, оскільки вона, як і вищеозначена, не набрала необхідної більшості при голосуванні.

Згідно з даною пропозицією, керівники національних федерацій, які є членами ISU, не могли б виступати в якості суддів, рефері та технічних контролерів на будь-яких чемпіонатах, що проводяться під егідою ISU. На думку авторів, така заборона могла б допомогти уникнути конфлікту інтересів і упередженості на найбільших змаганнях.

Сесії Конгресу тривають. Нагадаємо, у них бере участь делегація Української  федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК) у складі генерального секретаря УФФК Анастасії Макарової, члена президії УФФК  Ірини Медвєдєвої та технічного спеціаліста ISU Сергія Баранова. 

Загалом учасникам конгресу належить розглянути понад 400 поправок до правил ковзанярського спорту, шорт-треку та фігурного катання, регламенти великих турнірів,у тому числі чемпіонатів світу і Європи, процедурні питання.