“Поїхав”, “поїхав”, “побував” … сьогодні ми розберемося в тому, як передати це по-англійськи. Наша стаття присвячена різниці між been to і gone to . Обидва слова використовуються, коли мова йде про подорожі. Але чим вони відрізняються, і є випадки, коли одне виключає інше?

Перш, ніж ми почнемо, хочу зазначити: і been to і gone to використовуються з часом, який називається present perfect. 

Been to

Вимова і переклад:
Been to [biːn tuː] / [бі: н ту:] – був десь, побував

Значення слова: Побував де-небудь – тобто, поїхав і повернувся

вживання

Використовуємо, коли маємо на увазі закінчене подорож. Наприклад: Ти коли-небудь був ( been to ) в Лондоні? Я побував ( been to ) в Берліні двічі.

приклад:I have never been to Japan although I would like to visit sometime.
Я ніколи не був в Японії, хоча мені хотілося б відвідати її як-небудь. As a flight attendant, Diana has been to many countries.
Будучи стюардесою, Діана побувала у багатьох країнах.

Gone to

Вимова і переклад:
Gone to [gɒn tuː] / [га: н ту:] – пішов кудись, виїхав

Значення слова: Вже поїхав, але поки не повернувся

вживання:

Тут людина відправився в шлях, але назад ще не повернувся. Наприклад: Містер Нортон пішов ( gone to ) на нараду пару хвилин назад – передзвоніть через годину. Джон поїхав ( gone to ) в Нью-Йорк на пару днів.

приклад:Ben has gone to the shop to buy some drinks, he’ll be back soon!
Бен пішов в магазин купити що-небудь попити, він скоро повернеться! My neighbors have gone to the country, so I’m looking after their cats.
Мої сусіди виїхали за місто, так що я доглядаю за їх котами.

В чому різниця?

Been to – побував десь (пішов / поїхав і повернувся). Наприклад: Я ніколи раніше не був ( been to ) в Москві. Я з’їздив ( been to ) до Венеції і дуже вражений.

Gone to – пішов / поїхав кудись, але поки не повернувся. Наприклад: Він поїхав ( gone to ) в Лондон, нікому нічого не сказавши. Ми не можемо нічого вирішити, тому що керівник відділу поїхав ( gone to ) на Гаваї у відпустку.

Сподіваюся, ця маленька деталь допоможе вам говорити впевненіше і правильніше. 

Джерело: easyspeak.ru