Ви, напевно, зустрічали такі слова, які відрізняються всього навсього однією буквою. А якщо це подвоєна літера, то заплутатися в них і зовсім не дивно. Давайте спробуємо сьогодні розділити два слова dessert і desert. У мене вони весь час плутаються. Може у вас є Лайфхак, як запам’ятати їх раз і назавжди? Якщо є, пишіть в коментарях. А поки давайте повністю з’ясуємо ці слова. Може, це допоможе?)) 

DESERT

Вимова і переклад: 

[ Dezət ] / [д е зет ] – пустеля

Значення слова: 

велика площа землі, де завжди дуже сухо, мало рослин, але багато піску і скель.   

приклади:

We consider camels to be ships of deserts . – Ми вважаємо верблюдів кораблями пустель.

The Sahara desert is the biggest in the world. – Пустеля цукру – найбільша в світі.

походження:

походить від древнефранцузкого desert , що означає “пустку, безплідна місцевість”. А у французькій мові воно з’явилося з латині, де його літературно можна було перевести як “покинута, залишена річ”. Цікаво, що слово дезертир, яке ми використовуємо в українській мові, як раз з цього ряду.   

Dessert

Вимова і переклад: 

[ Dɪzɜːt ] / [дізёт] – десерт 

Значення слова: 

солодка страва, яку подають після основної їжі

Вживання слова: 

щоб сказати “на десерт”, потрібно використовувати for – for dessert.

приклади:

I prefer fruit for dessert . – Я віддаю перевагу фрукти на десерт.

Ice-cream is a good dessert in summer. – Морозиво – хороший десерт для літа.  

походження:

походить від древнефранцузского dessert , що означає “остання їжа; подача фруктів або солодощів перед закінченням прийому їжі “. У свою чергу французький dessert утворилося від desservir “прибрати зі столу”. Воно складається з двох частин des + servir. Це аналогічно українській роз + сервірувати. Звідси дві s: одна від de s , інша від ervir !!!

У чому різниця

Слова desert і dessert лише пишуться схоже, в іншому вони відрізняються. Desert – пустеля, dessert – десерт. Вимова також різне: д е зет і дізёт . 

ліричний висновок

Я завжди плуталася в написанні цих двох слів. І коли починала писати статтю, навіть не сильно сподівалася, що вона допоможе мені запам’ятати все-таки, що є що. Але дійшовши до походження слова десерт – dessert, таємниця розкрилася !!! Нарешті !!! Як корисно і важливо користуватися етимологічним словниками (про походження слів)! 

Джерело: easyspeak.ru