Як ви думаєте, бути відомим і популярним – це одне й те саме? Сьогодні ми розглянемо два слова famous і popular. Дуже часто люди плутають, коли якесь слово потрібно використовувати, але ж вони відрізняються за змістом. 

Famous

Вимова і переклад:
Famous [feɪməs] / [фе’ймес] – відомий

Значення слова:
Знають багато людей у багатьох місцях 

Вживання:
Ми використовуємо це слово, коли говоримо про те, що дуже багато людей в самих різних місцях знають кого-то или что-то . Наприклад, BMW відомий виробник автомобілів, і майже кожна людина хоч раз чула про цю марку машини.

приклад:

Picasso is a famous artist.
Пікассо відомий художник. 

McDonald ‘s is famous for its hamburgers. 
Макдональдс відомий своїми гамбургерами. 

Popular

Вимова  і переклад:
Popular [pɒpjʊlə] / [па’піла] – популярний

Значення слова:
Подобається великій кількості людей 

Вживання:
Це слово ми використовуємо, коли хтсь або щось подобається певному колу людей . Те, що подобається одній групі людей, може бути абсолютно байдуже або невідомо Інший. Наприклад, велосипед – найпопулярніший транспорт в Амстердамі, і багатьом подобається на ньому їздити, проте в іншому місті люди можуть віддавати перевагу інший засіб пересування. 

приклад:

This movie is popular among the youngsters. 
Цей фільм популярний серед молоді. 

Football is the most popular sport in Brazil. 
Футбол найпопулярніший спорт в Бразилії. 

В чому різниця?

Ми використовуємо famous , коли говоримо, що дуже багато людей знає щось або когось . Наприклад, Coca Cola найвідоміший напій, величезна кількість людей знає цей бренд.

Ми використовуємо popular , коли говоримо, що хтось або щось подобається комусь . Наприклад, вона була найпопулярнішою дівчинкою в школі, тобто все в її школі відчували симпатію до неї (проте в іншій школі про неї зовсім ніхто не знав). 

Не завжди щось або хтось відомий користується популярністю. І, навпаки, те, що подобатися одній групі людей, може бути зовсім невідомо Інший. 

Джерело: easyspeak.ru