У нас в українській мові є слово «швидкий», яке ми використовуємо у всіх ситуаціях. В англійській мові прикметників, що мають значення «швидкий», дуже багато. Сьогодні ми розглянемо різницю між трьома найуживанішими: fast, quick і rapid. 

Fast

Вимова і переклад:
Fast [fɑːst] / [фааст] – швидкий

Значення слова:
Здатність рухатися з великою швидкістю

Вживання:
Використовується найчастіше, коли ми говоримо про  швидкості руху або про здатність рухатися з великою швидкістю . Також fast можна використовувати, якщо ми щось робимо дуже швидко. Наприклад, працюємо, говоримо або пишемо. 

приклад:

The cheetah is the fastest animal in the world. 
Гепард – найшвидша тварина в світі. 

He talks too fast .
Він говорить дуже швидко. 

Quick 

Вимова і переклад:
Quick [kwɪk] / [квік] – швидкий

Значення слова:
Рухатися з великою швидкістю або робити щось за короткий час

Вживання:
Використовується, коли хтось пересувається швидко або робить щось швидко, тому що поспішає через брак часу . Також використовується, коли мова йде про дії і події, які не займають багато часу. Наприклад, збори було дуже швидким.  

приклад:

He walked with short, quick steps. 
Він йшов маленькими, швидкими кроками. 

This dish is very quick to prepare. 
Ця страва дуже швидке в приготуванні. 

Rapid

Вимова і переклад:
Rapid [ræpɪd] / [ре’під] – швидкий

Значення слова:
випадки в короткий проміжок часу

Вживання:
Використовується, коли ми говоримо про  зміни, поліпшення або про  збільшення чого-небудь . Це офіційне слово: воно використовується в формальному розмові, в новинах, в листі.  

приклад:

She made a rapid recovery after her operation. 
Вона пішла на швидке одужання після операції. 

There has been a rapid increase in the population here
Тут було швидке збільшення населення. 

В чому різниця?

Fast і quick дуже часто можуть заміняти один одного. Однак fast відноситься більше до здатності рухатися швидко . Наприклад: швидкий поїзд, швидкий бігун, швидка кінь.

А quick  використовується, коли є обмеження по часу і потрібно пересуватися або робити щось з великою швидкістю . Наприклад: вона прийняла швидкий душ, так як у неї зовсім не було часу.

Rapid – офіційне слово. Використовується в офіційних розмовах, наприклад, на діловій зустрічі, у випуску новин і при листі. Вживається по відношенню до швидких змін, поліпшень, збільшенням . Наприклад: на зборах нам розповіли, як досягти швидкого збільшення прибутку. 

Джерело: easyspeak.ru