Нас так часто бентежать такі схожі слова. Ми відразу губимося, починаємо нервувати “а як же я зрозумію” … Але ж в українській чимало аналогічних випадків. І нічого, справляємося)) Так само і в англійській. Впораємося. Просто потрібно знати, які значення є у слова, розуміти як вони можуть вживатися і стежити за контекстом. Перші два пункти зараз і розберемо.

STORY

Вимова і переклад: 

[ Stɔːri ] / [ст про ри] – історія, розповідь

Значення слова: 

опис того, як щось сталося, спрямоване на те, щоб розважити людей. Воно може бути правдивим чи вигаданим

приклади:

It was a nice story about a young couple. – Це була мила історія про молоду пару.

The film is based on a true story . – Фільм заснований на реальній історії.

вживання:

щоб сказати “історія Про щось”, можна використовувати about або of після story: a story of my childhood – історія мого дитинства, a story about knights – історія про лицарів.

Коли хочуть сказати, яка історія, то перед story можна додати слова – a love story (любовна історія), a detective story (детективна історія), a bedtime story (казка на ніч) і т.п.

І ще один момент: правильно сказати tell (somebody) a story – розповісти (кому-то) історію, не say a story.

походження:

слово story з’явилося як скорочення від слова history – історія, тобто послідовність подій, що трапилися в минулому, що стосуються політичної, соціальної, економічної життя людей. До значенням додалося намір зацікавити і порадувати.  Хочете заговорити англійською?
Приходьте на наш безкоштовний онлайн майстер-клас «Як довести англійську мову до автоматизму»
Детальніше

STOREY

Вимова і переклад: 

[ Stɔːri ] / [ст про ри] – поверх 

Значення слова: 

один з рівнів будівлі

приклади:

Go to the upper storey . – Проходьте на верхній поверх.

I live in a nine- storey building. – Я живу в дев’ятиповерховому будинку.

вживання:

основне вживання слова storey – коли потрібно сказати, скільки поверхів у будинку (three story – триповерховий, five storey – п’ятиповерховий …).

Написання STOREY з буквою E між “r” та “y” властиво британської англійської. В Америці напишуть STORY (точь-в-точь як перше слово з нашої статті). 

походження:

можливо, виникло таке значення, тому що на стінах середньовічних будівель були намальовані картини, що розповідають про якісь stories (історіях) 

У чому різниця

Слово story має кілька значень. Сьогодні ми розібрали значення “історія, розповідь” і “поверх”. У випадку з “поверхом” також може відрізнятися написання – storEy.

Джерело: easyspeak.ru