Пара – семиразові чемпіони Італії , дворазові срібні призери чемпіонатів Європи 2009 – 2010 , бронзові призери чемпіонату світу 2010 . Завершили любительську кар’єру в 2011 році.

Федеріка познайомилася з Массімо, коли обом було по десять років. Починали кататися на одній ковзанці у одного тренера, але в різних парах. Після того, як юніорські пари розпалися, Файелла деякий час каталася з французьким фігуристом Лучано Міло. Ця пара в одна тисяча дев’ятсот дев’яносто вісім і 1999 роках ставала срібними медалістами чемпіонатів світу серед юніорів .

За півроку до Олімпіади в Солт-Лейк-Сіті колишній тренер, порадившись з експертом, вирішив спробувати поставити Файелла в нову пару зі старим другом, з яким Федеріка мріяла кататися ще в дитинстві [1] .

Файелла виступала разом зі Скалі з 2001 року , їх драматургічно насичені танці відрізняли особлива чуттєвість і ліризм; при цьому обертання були сильною стороною пари. Вразливою стороною дуету була психологічна нестійкість Федеріки, що іноді призводило до раптових зривів, порт в цілому відмінно виконаний танець. Фігуристи довгий час виконували підтримки, де партнерка утримувала партнера у висячому положенні вертикально вниз головою, чого серед пар, які виступали на такому високому рівні, не робив більше ніхто в світі. Однак після того, як під час довільного танцю на чемпіонаті Європи в 2007 році , Федеріка впустила партнера на лід і він сильно вдарився головою, на чемпіонаті світу того ж року ця підтримка була змінена, і більше вони «перевернутої» підтримки не виконували.

У сезоні 2008-2009 пара, вдало виступивши в серії Гран-прі , стала другою на етапі «Trophée Eric Bompard» і, вигравши етап «NHK Trophy» ), вперше в своїй кар’єрі відібрала для участі в фіналі Гран-прі , де вони стали четвертими. На чемпіонаті Європи 2009 , за відсутності лідерів європейських танців росіян Домніна і Шабалін і французів Делобель і Шонфельдера , завоювали свої перші медалі – срібні.

У сезоні 2009-2010 пара в 7-й раз завоювала титул чемпіонів Італії. На чемпіонаті Європи фігуристи виграли 2 танцю з 3, але за сумою балів поступилися російській парі Оксана Домніна / Максим Шабалін і вдруге стали срібними призерами чемпіонату Європи. Після Олімпійських ігор у Ванкувері, де спортсмени з довільним танцем на музику Ніно Рота «Іммігранти» стали 5-ми, вони виступили на домашньому чемпіонаті світу і вперше в своїй багаторічній кар’єрі стали бронзовими призерами світової першості, поступившись лише олімпійським чемпіонам Тесса Верчу / Скотт Моїр і срібним призерам олімпіади Меріл Девіс / Чарлі Вайт. В ході сезону фігуристи не раз говорили, що він стане останнім в їх любительській кар’єрі, але після бронзи чемпіонату світу вирішили залишитися ще на рік.

Розповідаючи про створення своєї найбільш чуттєвої довільної програми «Іммігранти», партнери пов’язували її з особистими мотивами, з історією свого життя. Вклали в цю програму багато емоцій і особистих переживань, пов’язаних з від’їздом з Італії в Америку, розставанням з батьківщиною, любов’ю, сім’ями, друзями, звичним життєвим укладом. На чемпіонаті світу-2010 в Турині Федеріка і Массімо зізнавалися, що за роки, проведені разом, навчилися читати думки один одного: «Ми ж ще й жили разом шість років, коли тренувалися в Мілані. Так що ми проводимо дуже багато часу разом. Іноді нам немає потреби розмовляти, ми розуміємо, що хочемо зробити без слів » .

Однак, наступний сезон 2010-2011, не задався. Пара зайняла лише третє місце на етапі Гран-прі в Китаї , допустивши серйозні помилки з падіннями і в короткому, і в довільному танці. Потім вони не змогли фінішувати на етапі в Москві через травму Федеріки, не потрапивши, таким чином, у фінал. Національний чемпіонат 2011 року вони також пропустили через проблеми зі здоров’ям. На чемпіонаті Європи пара була одним з претендентів на золоті медалі, але зірвавши короткий танець і зайнявши в ньому 7-е місце, позбавили себе всіх шансів і на перемогу. У березні 2011 року, до початку чемпіонату світу , Файелла і Скалі офіційно оголосили про закінчення аматорської спортивної кар’єри. Федеріка планувала працювати в поліції.