На столичній Льодовій арені розпочалися контрольні прокати програм,які підготували до сезону-2017/18 провідні українські фігуристи. Свої роботи та готовність до нового сезону демонструють чотири танцювальні пари – Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров, Дар’я Попова/Володимир Бєліков,Марія Носовицька/Михайло Носовицький, Ольга Гіглава/Єгор Єгоров,одиночниці Анна Хниченкова,Анастасія Гожва,Софія Нестерова та Анастасія Архіпова,одиночники Ярослав Паніот,Іван Павлов та Іван Шмуратко.

Ще один одиночник – Ян Ткаліч не зміг приїхати з Дніпра до Києва через стан здоров’я. Також не вийшла на лід спортивна пара Анастасія Смирнова/Артем Даренський.

Сьогодні фігуристи представляли суддям,фахівцям та численним глядачам свої короткі програми,засвідчивши досить високий рівень готовності до важливих стартів олімпійського сезону. Після прокатів низка фігуристів у бліц-інтерв’ю нашому сайту розповіла про те, як готувалися нові програми, де проходили їхні літні збори та які очікування від сезону.

Іван Шмуратко: «Відразу зазначу,що з середини весни я став тренуватися у Марини Олегівни Амірханової. Ми на три тижні їздили на літні збори до Латвії,де працювали разом з групою Євгена Рукавіцина,після чого уже продовжили підготовку у Києві. Сподобалося, зокрема,що Рукавіцин практикує індивідуальні спілкування з кожним учасником групи. Я засвоїв чимало новацій – різних вправ,підготовчих заходів,кроків під стрибки тощо. До цього сезону ми підготували нову коротку – Domani performed by Andrea Boccelli, яку поставив Дмитро Дмитренко. Класна програма,мені дуже подобається! Довільна залишилася та сама –  на музику з кінофільму «Пірати Карібського моря». Зараз посилено працюємо,зокрема, над стрибковою частиною і,здається,є прогрес».

Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров: «Разом із своїм тренером Марією Тумановською-Чайкою ми провели літній підготовчий період дуже плідно – тренувалися у Німеччині,а також у Богуславі та Києві. Вивчили ряд нових елементів,серед них – дві підтримки у довільній, також до обертань,так би мовити,додали краси…Короткий танець поставлений у латиноамериканських ритмах, а у довільному вирішили використати відомий твір  Hallelujah, де супровід акапелла,без жодного інструмента. Це вибір та ідея Марії Миколаївни,нам надзвичайно подобається. Завтра ми покажемо цю програму у Києві, а потім виступаємо на двох етапах юніорського Гран прі – у Латвії та Італії. Загалом ми багато працювали,готуючись до цього сезону, і очікуємо від себе прогресу».

Дар’я Попова/Володимир Бєліков: «Ми катались два тижні в США – брали участь у літньому семінарі Олексія Кірякова,потім повернулися до Харкова,де продовжили підготовку з Галиною Володимирівною Чуріловою та Мар’яною Олегівною Козловою.Допрацювали програми,накатали їх і тепер,перед етапом юніорського Гран прі у Мінську,демонструємо їх на контрольних прокатах у Києві.Обидві програми – нові. Довільна – саундтрек з кінофільму «Одного разу у Мексиці» – у такому «гарячому» іспанському стилі. Звісно, ще є над чим працювати,але є сезон тільки починається».

Анна Хниченкова: «Після свого виступу я зробила висновок,що моя коротка програма добре відпрацьована,незадоволена тільки технічною складовою – стрибки,як ви бачили, не вийшли… Підготовку проходила спочатку у Санкт-Петербурзі, а потім у Латвії – у тренера Валентини Чеботарьової.Коротка програма у мене нова, а довільна (California Dreamin) залишилася та сама – я з нею виступала лише один сезон,вона досить накатана,тому ми з тренером В’ячеславом Ткаченком вирішили її не міняти».

Підсумки першого дня контрольних прокатів підвела на прохання нашого сайту член президії Української федерації фігурного катання на ковзанах,суддя ISU Ірина Мєдвєдєва:

«Ми зайвий раз переконалися,що контрольні прокати на початку сезону необхідні. Судді та фахівці,подивившись коротку та довільну програми, зможуть все ретельно аналізувати і дати корисні поради.

Щодо вражень першого дня. Сподобалися танцювальні дуети – Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров,виступ яких виглядав відшліфованим,відчувалося, що під час підготовки виконано великий об’єм роботи, добре показали себе Ольга Гіглава/Єгор Єгоров..Шкода, що переніс серйозну операцію Володимир Бєліков,під час виступу він себе трохи страхував.

Чудові короткі програми продемонстрували одиночниці. Кожна програма мала індивідуальне забарвлення. Досить чисто виступила Анастасія Архіпова,сподобалась також Софія Нестерова,її ковзання, але,у цих юних фігуристок ще малувато досвіду.

Серед одиночників хочу відзначити катання Ярослава Паніота,він виконав каскад тулуп чотири оберти-потрійний тулуп,хороші були обертання. Відчувалося, що у нього уже є змагальна практика( у цьому місяці Паніот виступив у міжнародному турнірі Philadelphia Sammer International 2017(США),де посів друге місце-авт.)».

24 серпня фігуристи виступлять з довільною програмою.