На найбільшій спортивній арені Мілану – Медіоланум Форум розпочинається боротьба за світовий подіум у фігурному катанні. Цьогорічний чемпіонат світу зібрав 192 учасника з 43 країн: на лід виходять по 37 спортсменів у чоловічому та жіночому одиночному катанні, 28 спортивних пар та 31 танцювальний дует. Серед учасників – олімпійські чемпіони-2018 росіянка Аліна Загітова у жіночому катанні, німецька спортивна пара Альона Савченко/Бруно Масо, олімпійські медалісти у чоловічому одиночному катанні японець Шома Уно, у жіночому одиночному катанні Кейтлін Осмонд з Канади, у спортивних танцях на льоду Габріелла Пападакіс/ Гійом Сізерон.

У чемпіонаті виступлять українські спортсмени – одиночник Іван Павлов та танцюристи Олександра Назарова/Максим Нікітін.

Першим з наших фігуристів стартує 19-річний Іван Павлов – турнір чоловіків розпочинається 22 березня. Учень Марини Амірханової, який нещодавно вдало виступив на чемпіонаті світу серед юніорів, увійшовши до десятки найкращих  у чоловічому катанні у цій віковій категорії, представить свою коротку програму на музику з кінофільму «Містер та місіс Сміт». Кращий персональний результат Павлова у короткій програмі, згідно з даними ISU, становить 76.31 бали.

Загалом у цій дисципліні очікується гостра боротьба за чемпіонський титул. На золоту медаль претендують, передусім, Шома Уно, бронзовий призер минулорічного чемпіонату світу Боян Цзинь з Китаю, американець Нетан Чен, котрий в олімпійському Пхьончхані чисто виконав у довільній програмі п`ять стрибків у чотири оберти. Серед претендентів на нагороди і чемпіон світу серед юніорів-2017 Вінсент Чжоу(США).

Коротка програма танцювальних пар розпочинається 23 березня. Українці виступлять під Mambo No.5 та тему з «Рожевої пантери» Генрі Манчіні. Їх найкраща сума балів за короткий танець була отримана на ЧС-2017 – 63.86.

Фаворитами у змаганнях танюристів є, безумовно,Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон. Дворазові чемпіони світу не приховують, що у Мілані націлюються лише на «золото», проте їхні найближчі конкуренти – італійці Анна Каппелліні/Лука Ланотте, американці Медісон Чок/Еван Бейтс та Медісон Хаббелл/Захарі Донох`ю, канадці Кейтлін Уївер/Ендрю Поже навряд чи забезпечать їм «легку прогулянку» до п`єдесталу.

Завтра на льодовій арені Мілану – перший змагальний день чемпіонату. У ранковій сесії з короткою програмою виступлять жінки, у вечірній – спортивні пари. Україна у цих дисциплінах не представлена.