Фігуристи Віолетта Сєрова та Іван Хобта вперше розпочнуть сезон у статусі чемпіонів України в парному катанні серед дорослих, а також членів основної національної збірної. Про те, що нового в однієї з найхаризматичніших українських спортивних пар та як проходить підготовка до майбутніх стартів сайту УФФК розповів її тренер Філіп Залевський.

-Наш підготовчий період розпочався не без проблем. Зміни вніс той факт, що довелося заліковувати травми, зокрема, у партнера. На останньому чемпіонаті України Іван виступав з травмою коліна – у нього був стресовий перелом і я мусив дати йому три тижні на відновлення. Зараз у Вані сесія в інституті. Віолетта трохи раніше склала іспити в школі, тому вийшла на лід раніше, ми з нею трохи попрацювали над стрибками, хоча вона також мала невелику травму. Відтак тренувальний процес стартував з певними корективами. Я планував попрацювати над розвитком швидкісних якостей, зайнятися загальнозміцнюючими вправами, але довелося деякі речі поставити «на паузу».

-Тобто про вивчення нових елементів наразі не йдеться ?

-Так, про це говорити зарано. Приводимо в належну форму та відшліфовуємо те, що вже напрацювали. Єдине, що готуємо з нового, це елементи, передбачені правилами на наступний сезон. У нас буде інший підйом, також у короткій програмі змінюється тодес – ось над цим працюємо.

-Роботу над потрійним викидом також відтерміновано?

-З огляду на згадані проблеми ми не займалися ним всю весну. Виконали декілька спроб, але цілеспрямовано – поки що ні.

-Віолетта, начебто,підросла…Проблем з цим не виникло?

-Вона справді додала за рік десь сантиметрів сім. Це нормальний природній процес , його треба приймати, враховувати, але й контролювати, щоб він проходив безболісно для катання. Тут у нас повне розуміння з мамою Віолетти, вона стежить за віковими змінами доньки. Найгірше, коли організм розвивається надто стрімко, тоді може виникнути розкоординація рухів. У нас цього немає. Щоправда, було таке, коли раптово з’явилися проблеми з тодесом, підкрутом, але ми їх досить швидко усунули.  

– Філіпе, ви змінюватимете програми до наступного сезону?

-Коротку (на музику з кінофільму «Хижі птахи: вражаюча історія Харлі Квінн»-авт.)  залишаємо. Змінимо лише деякі деталі для того, щоб виконати приписи ISU щодо елементів на цей сезон, наприклад, заходи. А довільна програма буде новою. В якості супроводу обрали пісню з репертуару Бейонсе «Halo». Це інструментальна музика з невеликими вкрапленнями вокалу. Я давно хотів взяти її для програми, але, як і кожний музичний твір, вона мала підійти під певний вік, рівень катання, під її розуміння. Гадаю, що нині мої учні уже «доросли» до того, щоб виступати під Бейонсе. Зазначу, що у постановці нам дуже допомагав Олексій Олійник (відомий український танцюрист, виступав у дуеті з Валерією Гайструк – авт.), ми разом багато працювали, ретельно продумували всі деталі. Програма вийшла цікавою, сподіваюся, її оцінять належним чином і публіка, і судді.

Людмила Власюк.