Чемпіони України серед юніорів у парному катанні Віолетта Сєрова та Іван Хобта нині, як усі фігуристи, пристосовуються до нових спортивних реалій. У цьому сезоні пара вийшла на міжнародний рівень, вдало виступивши на турнірах Ice Star в Мінську, Volvo Open Cup в Ризі та продемонструвавши явний прогрес у своєму катанні. Події, пов’язані з пандемією коронавірусу, суттєво змінили подальшу підготовку учнів Філіпа Залевського, але тренування тривають – в режимі онлайн.

«Спочатку я дав Віолетті та Івану невеликий відпочинок, щоб вони вийшли зі спортивної форми – не можна надто довго тримати спортсменів у стані «бойової готовності». Потім ми розпочали заняття, уже з поправкою на карантин», – розповів нашому сайту Філіп Залевський.

-Як ви організували підготовку в цих умовах?

-Це важко назвати підготовкою, скоріше підготовка до підготовки…Включаємося онлайн, я розписую завдання спортсменам. Займаємося ЗФП та спеціальними вправами. Звичайно, коли закрили парки, нам стало складніше. Ми зобов’язані  дотримуватися приписів Кабміну, тому наразі залишається чекати та сподіватися на певне послаблення карантинних заходів, щоб Віолетта та Іван могли тренуватися уже як пара, відпрацьовувати елементи. Все-таки три тижні одне без одного – це не дуже добре.

-Які завдання зараз отримують від вас спортсмени?

-Наприклад, сьогодні наше онлайн-тренування включало, зокрема, розминку, розминочний біг упродовж 20 хвилин в середньому темпі. Зосередили увагу на  верхній частині корпусу, виконували підтягування на турніках – у спортсменів вдома є шведські стінки. Робили віджимання, тяги з гумою. Друге сьогоднішнє заняття буде спрямоване переважно на технічні моменти. Так, партнер відпрацьовуватиме повороти – з вагою, без ваги, спеціальний жим з гантелею, у партнерки – станок, вправи для тодесу. Тобто, поки що ми акцентуємо на тому, що можна робити кожному окремо.

-Чи є вже ідеї для нових програм?

-Так,звичайно. До наступного сезону готуватимемо нову коротку програму, довільну залишаємо нинішню. Буквально перед карантином у мене були музичні ідеї. Деякі варіанти ми з Віолеттою та Іваном прослухали та погодили, хоча  остаточно з музикою  не визначилися. Я поки що пробую певні напрацювання, але карантин, ситуація загалом, дещо «збили» настрій. Планували одне, вийшло інше…За задумом, коротка програма на цей час вже мала бути поставлена. У ній ми напрацьовували потрійний викид на вудочці і вже думали брати його без страхування, а тут – пандемія, відміна занять на льоду… Довелося відкоригувати плани, швидко відпустити спортсменів на відпочинок, тобто, вийшло дострокове міжсезоння. Але нині ми активно, з урахуванням ситуації, готуємося до нового сезону. Хоча це й відбувається, так би мовити, у форматі «сухого збору», завдання на сезон залишаються незмінними – показати стабільно хороше і чисте катання.