Серед тих, кому в цьому складному сезоні ще не вдалося стартувати на змаганнях, опинилася українська спортивна пара Віолетта Сєрова та Іван Хобта. Дворазові срібні призери чемпіонату України досі перебувають у режимі тренувань, але сподіваються  незабаром все ж показати свої програми та всі напрацювання в них. Про те, чому не вийшло реалізувати змагальні плани, а також про подальшу підготовку перспективної пари сайту УФФК розповів тренер спортсменів Філіп Залевський.

-Філіпе, ваші учні були заявлені, зокрема, на кубковий турнір у Києві, але потім знялися…

-Так, ми мусили це зробити через проблему зі спиною у Віолетти. Щодо участі у решті стартів, то до загальновідомих причин додалися свої «накладки». Готувалися до міжнародного турніру  Ice star в Мінську – не вийшло через загострення політичної ситуації в Білорусі, до юнацького чемпіонату України – скасували, до турніру в Дортмунді – було вирішено не відправляти туди українську команду, до «дорослого» чемпіонату України в Києві – перенесли. У підсумку наразі ми все ще без змагань.

-Не розглядали участі в ще одному міжнародному турнірі в Мінську – Winter star, який відбувся декілька днів тому?

-Нам дійсно запропонували цей турнір, але ми мусили відмовитися ,передусім, через терміни його проведення. Справа в тому, що Winter star відбувався за шість днів до чемпіонату України, який на той час ще не було скасовано і до якого ми посилено готувалися. Якби ми погодилися на участь у Winter star, зіштовхнулися б з серйозною проблемою: в Мінську пара виступала б за юніорською програмою, а до чемпіонату в Києві ми готувалися за програмою майстрів. Як відомо, в них довільні програми різні за тривалістю – у першому випадку спортсмени виконують два підйоми, у другому – три. Було б складно за короткий час, практично відразу, «перестрибнути» з юніорської на програму майстрів. Ще одна причина відмови полягала в тому, що, коли я переглянув протоколи мінського турніру, то виявилося, що юніорських пар там немає, тобто нам ні з ким змагатися. Тому ми порадилися з Віолеттою та Іваном і вирішили до Мінська не їхати.

-А потім перенесли чемпіонат України… Як ви вибудували тренувальний процес в цій заплутаній ситуації, на чому нині концентруєтеся?

-Насправді стан після всіх цих перипетій, я би сказав, спустошуючий…Не зовсім зрозуміло, що буде далі, як готуватися і як організовувати підготовку. Ми вирішили, що наразі доцільно займатися вивченням більш складних елементів, до чемпіонату України напрацювати існуючий контент і надати йому стабільності. Тобто удосконалюватися і рости в професійному плані. Працюємо в стандартному режимі, десять тренувань на тиждень по одній годині. В залі – 45 хвилин до першого льоду, а після другого йдемо на загально-фізичну підготовку.

– Наскільки критичними для спортивної форми фігуристів виявилися різкі зміни змагального графіку?

– Ця ситуація позначається передусім на їхньому психологічному стані, а фізично вони готові добре. Коли ми розпочинали процес накатки програм для збільшення витривалості, то Віолетта та Іван дуже добре реагували на навантаження. Звісно, як тільки надійшла інформація, що чемпіонату України в заявлені терміни не буде, та ще й тиждень випадає з тренувань через карантинні заходи, то тепер, коли поновилася робота, немає сенсу надалі напрацьовувати функціональний рівень, оскільки немає найближчого старту. Більше того, я маю намір трохи вивести пару зі спортивної форми і  знову активізувати цей процес десь за місяць до запланованого в лютому чемпіонату України серед юніорів. А то бачите, як вийшло – набирали-набирали форму і все даремно.

-Ви ставили нові програми до цього сезону?

-Довільну ми вирішили не змінювати, а от коротка нова. Музику обрали з кінофільму «Хижі птахи: вражаюча історія Харлі Квінн». Я скомпонував дві композиції. Спочатку лунає власне саундтрек з картини, а потім – пісня Joke’s On You

у виконанні Шарлотти Лоуренс з альбому Birds of Prey. Іван виступає в образі Джокера, а Віолетта – Харлі Квінн. Програма повністю готова, шкода, що досі не вдалося її показати.

-Які зміни у технічному контенті?

-Їх практично немає. В обох програмах залишили все, що було в попередньому сезоні. Єдине, в коротку плануємо включити потрійний викид, але за умови, якщо встигнемо до наступних змагань його підготувати та напрацювати. Інакше ризикувати не варто.

Віолетта,напевне, підросла за рік. Чи не виникли з цим складності?

-Вона справді трохи підросла. Але плюс у тому, що разом з цим Віолетта набрала м’язової потужності, а це саме те, до чого ми прагнули. Іван залишився в тих же кондиціях. На мій погляд, нині пара гарно виглядає на льоду. Хотілося б, що у цьому якнайскоріше можна було переконатися на змаганнях.

Людмила Власюк.