Світові «зірки» в спортивних танцях на льоду висловлюють підтримку українському дуету Олександрі Назаровій та Максиму Нікітіну, який візьме участь в чемпіонаті світу з фігурного катання у французькому місті Монпельє 21-27 березня. 

Як пише International Figure Skating, вторгнення (Росії) в Україну вразило та приголомшило американців Медісон Чок та Евана Бейтса. Дует добре знає українських танцюристів, свого часу тренувався разом з ними в Детройті. «Те, що відбувається зараз, насправді руйнівно. Я думаю про наших українських друзів, які щойно пережили найяскравішу подію у своєму житті (участь в Олімпійських іграх), а потім вирушили на війну до своєї країни. Це розбиває моє серце. Важко думати про щось інше» – сказала Медісон Чок.

«Вона (війна) дозволяє поглянути на речі по-іншому. Ми намагалися підтримувати зв’язок із нашими українськими друзями Сашею та Максом. У  Пекіні (на Олімпіаді) вони були такими щасливими. А потім ми прийшли додому і обмінялися повідомленнями…Було дуже важко це переварити», – додав Еван Бейтс.

Інша американська танцювальна пара – бронзові призери Олімпіади-2022 Медісон Хаббелл та Закарі Донох’ю також підтримали українців. 

«Ми не мали задоволення,принаймні я, тренуватися безпосередньо з ними (Назаровою та Нікітіним), але, звичайно, багато разів перетиналися”, – сказала Медісон Хаббелл. Вона зазначила, що розмовляла з Габріелою Пападакіс (олімпійська чемпіонка в дуеті з Гійомом Сізероном), яка переконувала Сашу та Максима обов’язково взяти участь у чемпіонаті світу, навіть якщо вони не почуваються конкурентоспроможними.

«Габріела, безперечно, робить свій внесок, не тільки зв’язуючись з ними, а й питаючи всіх нас на ковзанці, чи не хочемо ми надати їм допомогу. Наша спільнота їх любить і оточить турботою. Те, що відбувається, взагалі просто жахливо дивитися», – заявила фігуристка.

Видання також повідомляє, що свою допомогу та підтримку запропонував нашим танцюристам відомий музичний дизайнер з Канади Х’юго Шуїнар. Спостерігаючи за розвитком ситуації в Україні на екрані телевізора у своїй студії в Монреалі, Шуїнар вирішив звернутися до спортсменів, тренерів та Української федерації фігурного катання, щоб дізнатися, чи може він чимось допомогти фігуристам. 

«Я відчував, що маю щось зробити», –  пояснив канадець. 

«Олександра (Назарова) відповіла, подякувала мені за підтримку та запитала, чи можу я змінити їхню музику для ритм-танцю, щоб вона висловлювала те, що вони переживають. Тому я відразу ж відповів: “Так, я зроблю це для вас”, – розповів Шуїнар.

Отримавши від фігуристів відео з музикою, Шуїнар, за його словами, покинув усе, щоб працювати виключно над цим проектом. 

«Ми швидко почали підганяти темп, елементи, перефразувати музику — підганяти все, що є в структурі програми, до нової музики. По хореографії все підходило як влите, тож у програмі їм нічого було змінювати. Я відправив їм версію приблизно о першій ночі в четвер, і ми зараз все допрацьовуємо» – сказав фахівець. Він зізнався, що під час редагування у нього були сльози на очах. «Це справді зворушливо. Програма має таке глибоке, таке реальне значення. Це життя. Це те, чим живуть ці люди і що вони хочуть висловити світові. Я відчуваю, що це найзначніша програма, яку я зробив за 30 років», – заявив Х’юго Шуїнар.

Багаторазові чемпіони України зі спортивних танців на льоду Олександра Назарова та Максим Нікітін живуть і тренуються в Харкові, який нині зазнає жахливих руйнувань внаслідок обстрілів російськими окупантами.  Російські звірі зруйнували цілі житлові мікрорайони, школи, лікарні, дитячі садки, об’єкти інфраструктури. Ворог продовжує закидати мирних мешканців касетними бомбами, накривати артилерійським вогнем з «Градів» та «Смерчів», розстрілювати крилатими ракетами.