Ча-ча-ча (cha-cha-chá) — парний бальний танець кубинського походження, який входить у програму латиноамериканських танців. Розмір танцю 4/4 Аудіо слухатиопис файлу. Ча-ча-ча танцюють під однойменну музику, запропоновану в 1953 році кубинським композитором і скрипалем Енріке Хорріном. Ритм ча-ча-ча виник як розвиток кубинського музикального стилю дансон і відрізняється синкопуванням четвертої долі такту. Назва музики й танцю пояснюється звуконаслідуванням – фразу ча-ча-ча в кубинському оркестрі грає гуїро, її ж відтворює човгання ніг танцюристів.

Те, як ча-ча-ча танцюють сьогодні, результат роботи вчителя танців П’єра Зушер-Марголя, відомого під псевдонімом месьє П’єр. Він відвідав Кубу в 1952 з метою вивчення кубинських танців. Там месьє П’єр помітив, що четверта доля нового танцю розділена навпіл, і танцювати кубинці починають з другої долі, а не з першої. Він привіз цю ідею до Англії, і там створив те, що зараз називають бальним ча-ча-ча.

За своїм походженням від кубинських танців ча-ча-ча має спільні корені з румбою. Однак, шляхи румби та ча-ча-ча розійшлися — румба стала повільнішою і чуттєвішою, ча-ча-ча — швидшим та грайливішим.

Під час танцю пари повинні передати веселий, безтурботний і розв’язний характер, на відміну від ліричної румби. Якщо румба – спокушання і переживання, то ча-ча-ча – кокетство і флірт.

У англійській мові і в США первинна назва cha-cha-cha поступово скоротилася до cha-cha, що пов’язане із зміною характеру танцю.

Ча-ча-ча танцюють у темпі 120 ударів за хвилину (30 тактів на хвилину). Положення корпуса таке саме, як і в самбі – вага тіла переноситься на пальці ніг. Перший крок сильніший, виразний, що підкреслюється більшою тривалістю виконання порівняно з іншими чотирма кроками. Композиції в цьому танці так само різноманітні, як і грайливі: одна з них називається “полювання” і полягає в тому, що один з партнерів повертається до другого спиною – такий собі жарт у дусі народного танцю. Словом, на відміну від ліричної, “дорослої” румби, танець ча-ча-ча радше схожий на ексцентричного підлітка, неслухняного й вередливого.