Перший післявоєнний чемпіонат світу відбувся в Стокгольмі в 1947 р. в середині лютого. У ньому брали участь 19 фігуристок з 9 країн, що говорить про дійсно велику кількість учасниць для того важкого часу. Характерною особливістю цього чемпіонату є участь дуже сучасної і атлетично добре підготовленої групи молодих фігуристів з Північної Америки, на підготовку яких не вплинула негативно війна. Ця група фігуристів виступала проти багатьох європейських фігуристів, що відносяться до старшого покоління і не так добре підготовлених, так як частина з них або приймали участь у війні, або не мала умов для підготовки у воєнні роки.

У жінок, на цьому чемпіонаті перемогла Барбара Енн Худоба з Канади, Дафні Уолкер (Великобританія) була другою, а Гретчен Мерілл (США) зайняла 3-е місце.

Північні американці в жіночому одиночному катанні отримали чотири з перших шести місць, а британські спортсменки – залишилися два місця. На противагу жінкам, в чоловічому одиночному катанні було заявлено тільки п’ять учасників з п’яти країн. Серед них були Ганс Гершвіллер (Швейцарія) – переможець чемпіонату і Дік Баттон (США), який посів 2-е місце. Змагання між Гершвіллером і Баттоном можна було назвати “класичної конфронтацією” і відкритим раундом сучасної епохи: обов’язкових фігур і Європи проти довільного катання і Америки. Ганс переміг тільки за рахунок обов’язкових фігур, набравши 35 балів, і голоси суддів, які віддали в сумі йому 1-е місце, розподілилися як три до двох. Перемогу ж у довільному катанні здобув Дік Баттон. Всі судді віддали йому перевагу, але цього виявилося недостатньо для перемоги. Результат в чоловічому одиночному катанні виявився настільки спірним, що Ульріх Сальков (Швеція), десятиразовий чемпіон і колишній президент Міжнародного союзу ковзанярів, нагородив Баттона одним зі своїх світових Кубків, як би компенсуючи таке несправедливе рішення суддів на цьому чемпіонаті.

У 1947 р. на Конгресі ІСУ була проведена реорганізація Союзу. Причиною тому послужила ситуація, що склалася в світі після другої світової війни. Реорганізація в основному торкнулася представництва країн в ІСУ як її членів. На цьому Конгресі було прийнято рішення про обрання Швейцарії для розміщення в ній штаб-квартири ІСУ, а також встановлено ліміт у 200 швейцарських франків (замість 150 шведських крон) в якості щорічних внесків від її членів. Конгрес також прийняв рішення про визнання англійської мови в якості офіційної мови замість німецького. Для фігурного катання на ковзанах найбільш значна зміна відбулася в області змагань з обов’язковим фігурам. Кількість фігур, які виконуються на змаганнях, скоротилося з 12 до 6. Точніше сказати, кількість фігур залишилося те ж, але тепер вони повинні були виконуватися або на правій, або на лівій нозі в залежності від жеребкування. Однак співвідношення відносної цінності вартості фігур до довільного катання збереглося, як і раніше: 60% до 40%. Було також прийнято технічне рішення про виконання обов’язкових фігур на змаганні, яке зводилося до триразового повторення сліду фігури.

Змінилася форма жеребкування стартових номерів для виконання довільної програми в одиночному катанні. Жеребкування має тепер проводитися на підставі результатів по обов’язковим фігурам таким чином, щоб учасники, які посіли найгірші місця, каталися останніми, а кращі місця – в середній групі! Немає потреби говорити, що таке курйозне правило не могло довго існувати і вже в 1949 р. було скасовано.