У календарі Української федерації фігурного катання на ковзанах є особливі змагання,аналогів яким в інших країнах не так багато, коли на лід виходять разом спортсмени і ті,хто тренується лише «для себе» – дорослі та діти. Таку змогу надає їм відкритий Всеукраїнський чемпіонат з фігурного катання серед спортсменів та аматорів.

Цього разу цікаві та масові старти приймає 18-19 травня столична Льодова арена. Про те, як вони проходитимуть, про «географію» змагань, їх програму та учасників нашому сайту розповідає член Організаційного комітету Ольга Куровська.

– Ольго, судячи з великої кількості заявок,чемпіонат стає все популярнішим. Якою є його основна мета?

– Проведенням таких змагань ми прагнемо зацікавити фігурним катанням якомога більше людей,довести,що цьому прекрасному виду спорту жодний вік – не перешкода. Саме тому організатори зробили таким широким віковий діапазон учасників-аматорів – від 3 років до 36+. Це ті дорослі та діти,для яких фігурне катання не спосіб життя,як для спортсменів,а заняття,поєднане з роботою,навчанням. На чемпіонаті дана група умовно визначена як хобіклас,у межах якого ми наочно демонструємо привабливість та користь катання на ковзанах. Крім того,є чимало випадків,коли діти, виступивши у нашому чемпіонаті та  поринувши у змагальну атмосферу,виявили бажання розпочати спортивну кар’єру.

Що стосується категорії «спортсмени», то до неї входять представники усіх шкіл олімпійського резерву України,які виступають у національних чемпіонатах,міжнародних турнірах. Для них наші старти є чудовим досвідом та нагодою у міжсезоння прокатати свої програми,отримати оцінки суддів та глядачів,що допоможе їм у подальшій підготовці. Надзвичайно важливою є також можливість пошуку нових талантів,яку надає такий майданчик як Всеукраїнський чемпіонат серед спортсменів та аматорів.

– Скільки учасників уже зареєстровано і які регіони вони представляють?

– Фінальний день реєстрації показав нам рекордну цифру – 320 учасників. Приємно відзначити,що раніше найбільше бажаючих виступити у чемпіонаті було з тих регіонів,де фігурне катання розвивається інтенсивніше від інших – Києва,Харкова,Дніпра,Одеси. Тепер до них долучилися представники Богуслава, Житомира, Білої Церкви, Чернівців, Черкас, Миколаєва, Херсона, Запоріжжя, Вінниці, Кропивницького, Кременчуга, Полтави, Рівного…«Географія»,як бачите, досить широка.Нам дуже хотілося б,щоб аматори з цих міст,котрі вийдуть на лід змагань, з часом позиціонували себе як представників центрів такого ж рівня,як вищеназвані.

– Вікова категорія 36+ досить незвична для фігурного катання. Наскільки численна ця група фігуристів і хто вони?

– Насправді їх немало – понад 20. Це надзвичайно вірні фігурному катанню люди, які вміють оцінити користь та красу нашого виду спорту. Вони відбулися у своїй професії і загалом у житті,але піднімаються вдосвіта,щоб,наприклад, о 7 ранку прийти на ковзанку потренуватися або роблять це після роботи пізно увечері…Цікаво,що серед них чимало 40-річних чоловіків,котрі у цьому віці вперше стали на ковзани,тренуються,готуються до змагань і надзвичайно пишаються цим.

Загалом у середовищі аматорів – люди різних професій. До речі,активно займається фігурним катанням дружина Секретаря РНБО України Олександра Турчинова – Ганна Володимирівна Турчинова,яка знаходить для цього час попри щільний робочий графік завідувача кафедри іноземних мов Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова. Як відомо, Ганна Володимирівна очолює опікунську Раду Української федерації фігурного катання і вручатиме нагороди переможцям та призерам чемпіонату.

– Ольго, чи існують певні обмеження для участі у змаганнях?

– Скажу так: стартувати може кожний бажаючий,але з урахуванням досягнутого рівня підготовки,який визначає тренер. Саме він,виходячи з можливостей свого учня, вирішує,чи готовий той для виступів,а якщо так – обирає категорію для нього. Наприклад, це категорія «новачок»,до якої входять учасники різного віку. У нас вони поділяються на класи: нульовий – 3-4 роки,перший -5-6 років,другий – 7-8 років тощо. Останній клас – 36+ .

– Розкажіть,будь ласка,про програму чемпіонату?

– Відразу зазначу,що змагання проводяться відповідно до  міжнародних правил ISU, з комп’ютерною бригадою, відеоповтором. Учасники виступають в одиночному катанні,парному,спортивних танцях на льоду. Будуть представлені також надзвичайно видовищні групові номери,шоу-балет на льоду і – новація цього року – виступи у категорії «Артистик»,де оцінюватимуться винятково компоненти,тобто образ,танець,характер програми тощо. Також глядачі побачать дуети фігуристів та дуети фігуристок,це буде обіграно як шоу,з цікавими деталями, аксесуарами…Можу пообіцяти,що чемпіонат готує чимало сюрпризів,але до часу збережемо інтригу.

– Знаю,що готується яскрава церемонія відкриття чемпіонату. Чи передбачається участь у ній, як гостей, українських «зірок» фігурного катання?

– Це питання наразі вирішується,у тому числі, і по персоналіях. У сценарії відкриття справді багато цікавого,він відображає масштабність та святковість заходу. Зокрема, фігуристи парадом проїдуть Льодовою ареною,представляючи своє місто. Організатори зробили максимум можливого,щоб чемпіонат став справжньою подією у житті його учасників та приніс позитивні емоції глядачам.

Людмила Власюк.