На столичній Льодовій арені завершився чемпіонат України з фігурного катання на ковзанах. В трьох з чотирьох дисциплін, в яких розігрувалися нагороди, чемпіони захистили свої титули найсильніших у країні.

В статусі рекордних п’ятиразових переможців завершив змагання танцювальний дует з Харкова Олександра Назарова/Максим Нікітін. Захопивши лідерство після ритмічного танцю, учні Галини Чурілової  і в довільному не залишили суперникам жодного шансу. Свою програму на музику Рене Обрі вони виконали бездоганно, чудово впоравшись з елементами і проявивши властиву їм індивідуальність та оригінальність. Судді досить високо оцінили прокат Олександри та Максима. Танцюристи отримали 121.24 балів за свій довільний танець, а у підсумку набрали 201.42 балів.

«Ми виступаємо з програмами попереднього сезону і вони вже добре відпрацьовані. Але в той же час у нас йде інтенсивна робота над новим довільним танцем, який з огляду на негативні події нинішнього сезону ми вирішили поставити раніше, ніж зазвичай», – сказав Максим Нікітін.

Вперше піднялися на другу сходинку п’єдесталу «дорослого» чемпіонату України Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров – учні київського тренера Марії Тумановської-Чайки. У довільному танці вони також були другими – 106.52, а завершили змагання з результатом 175.59 балів. Після ритмічного танцю мали шанс поборотися зі столичним дуетом за «срібло» харків’яни Дар’я Попова/Володимир Бєліков, але втратили його, виступивши в довільному дещо невпевнено, зокрема, партнер припустився помилки на твіззлах. Відтак із загальним результатом 161.95 балів (97.36 за довільний танець) учні Галини Чурілової отримали бронзові нагороди чемпіонату.

У жіночому одиночному катанні, як і торік, чемпіонське звання здобула 15-річна Анастасія Шаботова. В довільній програмі, яку фігуристка залишила з минулого сезону (тема з кінофільму про Джеймса Бонда), судді зафіксували неточності та помарки під час виконання більшості стрибків, але учениця Світлани Панової змогла зберегти лідируючі позиції. Вона була кращою як у другому виступі – 105.79, так і в загальному заліку – 159.15.

«Я виступала без потрійного акселя, цього разу ми свідомо відмовилися від нього через певні проблеми, які є зараз. Таким чином, полегшився контент. Також ми замінили пару стрибків і, оскільки це програма майстрів, додали спіралі. Шкода, що не все вийшло…Тобто, це десь половина того, що я виконую»,-сказала Анастасія Шаботова. Мама фігуристки, яка приїхала з нею до Києва з Москви, де Анастасія тренується (Світлана Панова не змогла), додала, що тренувальні плани відчутно скоригувала ситуація з коронавірусом. «На жаль, історія з коронавірусом зачепила і нашу родину. А після хвороби, коли Настя поновлювалася, тренер не стала прискорювати цей процес, тому було вирішено поки що не включати в програму потрійний аксель. Наразі ще не можна сказати, що Настя повністю одужала, але не приїхати на чемпіонат України ми не могли», – розповіла Ірина Шаботова. Також, за її словами, з означеної причини залишилися нездійсненими плани знову поїхати до США для тренувань в групі Рафаеля Арутюняна, щоб у новому сезоні показати та удосконалити складні стрибки.

Боротьба за «срібло» чемпіонату розгорнулася між харківською фігуристкою Таїсією Спесивцевою (тренери Сергій Баранов та Віталій Єгоров) та Марією Андрійчук з Білої Церкви (тренер Вадим Честаховський). З мінімальною перевагою перемогла у цьому двобої  харків’янка – вона набрала 92.70 балів у довільній та 142.15 у підсумку. Проте власну перемогу може святкувати і Марія Андрійчук, яка вже в першому в своїй біографії «дорослому» чемпіонаті змогла вибороти медаль. Крім того, Марія відзначилася успішним виконанням каскаду потрійний лутц+подвійний тулуп, а також сольних потрійних сальхова та лутца. Довільну програму вона завершила з результатом 92.54, а в загальному заліку набрала 141.84 балів.

В парному катанні Віолетта Сєрова та Іван Хобта (Київ) після «срібла» на двох попередніх національних чемпіонатах нарешті перемістилися на перше місце. Учні Філіпа Залевського з чималою перевагою у балах виграли у своїх єдиних суперників – Софії Голіченко/Артема Даренського з Дніпра і вперше стали чемпіонами України. Переможна сума балів склала 107.73 за довільну програму та 161.50 загалом. У дніпрян відповідно 88.51 та 136.90 балів.

У чоловічому одиночному катанні вже триразовим чемпіоном України став Іван Шмуратко (Київ). Учневі Марини Амірханової сьогодні не надто вдалася довільна програма – він припустився помилок під час виконання сальхова у чотири оберти та потрійного ріттбербера, але за решту елементів і у їх числі потрійний аксель сольний та в каскаді з подвійним тулупом  отримав «плюси». В довільній програмі фігурист набрав 145.64 балів, а звання чемпіона йому забезпечила сума у 224.81 балів.

Срібну нагороду другий рік поспіль здобув Кирило Лішенко (Київ). Прокат його довільної програми судді оцінили у 123.86 балів, а у підсумку він набрав 191.66 балів. У нинішньому сезоні це вже друга медаль учня Дмитра Шкідченка. На початку місяця він піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу юніорського чемпіонату України. Третій загальний результат у Федіра Куліша (Київ), якого тренує Олександр Артищенко – 187.33.  Фігурист успішно впорався з довільною програмою, на «плюси» виконав сольні потрійні та один з каскадів і зумів «потіснити» на четверте місце Андрія Кокуру, котрий також претендував на призове місце.

З усіма результатами можна ознайомитися на офіційному сайті УФФК за посиланням https://ufsf.com.ua/protolkol/SEZON_2020-2021/KIE_CHEMP_23_02/index.htm