Завтра, 7 грудня на столичній Льодовій арені стартує  30-й чемпіонат України з фігурного катання. Уже другий сезон поспіль національна першість відбувається

в складних – як для учасників, так і організаторів карантинних умовах. Попри все,  фігуристи налаштовані показати свої найкращі прокати. Щоб поборотися за чемпіонські звання, на лід вийдуть, згідно із заявками, 34 спортсмени – в одиночному катанні 10 чоловіків та 14 жінок, дві спортивні та три танцювальні пари. Вони представляють регіони, де активно розвивають фігурне катання – Білу Церкву, Дніпро, Київ, Одесу та Харків.

В усіх дисциплінах виступлять чинні чемпіони. В чоловічому одиночному катанні захищатиме  свій титул 19-річний Іван Шмуратко. Учень Марини Амірханової уже тричі здобував золоту медаль – у 2019, 2020 та 2021 роках. В жіночому одиночному катанні втретє боротиметься за найвищу нагороду Анастасія Шаботова (тренери Світлана Панова та Марина Амірханова). 15-річна фігуристка в нинішньому сезоні успішно виступила у низці міжнародних змагань, зокрема, посіла треті місця на турнірах в Мінську та Нур-Султані. В спортивних танцях на льоду очікується цікава «дуель» п’ятиразових чемпіонів України Олександри Назарової/Максима Нікітіна (тренер Галина Чурілова) та Марії Голубцової/Кіріла Бєлоброва (тренер Марія Тумановська-Чайка). Обидва дуети в цьому сезоні добре показали себе на міжнародному льоду і налаштовані підтвердити свій клас на національному турнірі. В парному катанні не мають наміру здавати свої чемпіонські позиції Віолетта Сєрова та Іван Хобта. В минулому сезоні перспективна спортивна пара вперше виграла «дорослий» чемпіонат України і планує повторити успіх. Основними і єдиними суперниками учнів Філіпа Залевського будуть срібні призери попереднього чемпіонату Софія Голіченко та Артем Даренський (тренер Лілія Батутіна).