Чемпіонат  України добіг кінця, назвавши своїх переможців та призерів. Перед початком стартів другого, завершального дня, змагальна інтрига зберігалася, передусім, у чоловічому та жіночому одиночному катанні, де лідери – відповідно Ярослав Паніот та Анастасія Архіпова не могли почуватися спокійно. Ті, хто після короткої програми стали «другими номерами», – а це досвідчені Іван Павлов та Анна Хниченкова – налаштовувалися на реванш у довільній, тому очікування боротьби «бал у бал» було цілком виправданим.  Проте завдання виявилося непосильним для обох.

Іван Павлов, який виступав перед  Паніотом,  добре відкатав першу частину програми, виконавши на плюси каскад 3А+2Т,  «сольний» потрійний аксель, але на другу половину його, схоже,не вистачило суто фізично. Фігурист припустився помилок, зокрема, не впорався з каскадом 3F+3Т. Стрибок у чотири оберти він так і не ризикнув включити до програми…

Учень Марини Амірханової,отримавши за прокат довільної 140,85 балів, здавалося б «полегшив» завдання Ярославу Паніоту, але того,схоже,такий хід подій тільки зайве розслабив. Зокрема, потрійний аксель та потрійний ріттбергер вийшли у Паніота не кращої якості, а з другого потрійного акселя він упав. Водночас отриманої суми балів за довільну – 146.60 вистачило,щоб утримати першість і перемогти за підсумками двох програм – 234.06. У Павлова – 220.44.

«Я би охарактеризував свій прокат як середній, тому, звісно, незадоволений ним. Перед виступом було прийнято рішення  не стрибати четверний фліп, бо він у мене«не йшов» на тренуванні. Тому виконав два тулупа у чотири оберти, один з них – у каскаді з потрійним тулупом. Моя проблема – потрійний ріттбергер, мені незручно його виконувати, оскільки у мене найменша дистанція для заходу на цей стрибок. І це знову, як і на попередніх змаганнях у Таллінні,призвело до помилки…Але все ж я виконав свою місію, став чемпіоном України й тепер можу здійснити мрію свого життя і поїхати на Олімпійські ігри. Віднині я пропонуватиму свої ідеї щодо підготовки до олімпійських стартів – вони у мене є, але збережемо це поки що у секреті», – сказав Ярослав Паніот.

Третє загальне місце з результатом 182.36 посів переможець нещодавнього міжнародного турніру у Будапешті Іван Шмуратко. «У цьому сезоні переді мною стоїть завдання кататися якомога краще, показувати всі елементи, які є у моєму багажі, тобто виконувати всі потрійні, каскад 3+3…Наразі ми вчимо аксель та сальхов,сподіваюся,ці стрибки мені «піддадуться», – сказав фігурист,якого тренує Марина Амірханова.

У змаганнях жінок не випустила з рук перемогу юна Анастасія Архіпова.У довільній програмі, так само як у короткій, вона показала швидкісне,якісне катання, успішно стрибнувши серед іншого каскад  потрійний лутц+потрійний тулуп,який раніше на змаганнях не виконувала.  Попри падіння з потрійного ріттбергера, 13-річна Архіпова набрала досить високу суму балів і у довільній – 119.07, і загалом – 182.72. Анну Хниченкову, для якої все складалося «не так» на цьому чемпіонаті  (у довільній вона набрала безліч «мінусів», тричі упала), Анастасія обійшла більше,ніж на 40 балів. У Хниченкової, котра залишилася на другому місці, – загалом 142.02 бали,а за довільну вона отримала лише 86.04.

Відразу після виступу переможниця сказала журналістам, що дуже задоволена своїм прокатом.

«Окрім одного елементу (ріттбергера-авт.),я все зробила правильно у своїй програмі і надзвичайно цим задоволена. А ріттбергер не вийшов, гадаю, тому, що я трохи затиснулася, на цей стрибок потрібно йти вільніше», – заявила Анастасія. Вона також повідомила,що буде готуватися до відбору на юніорський чемпіонат світу у Софії,а поки що у неї перерва,під час якої спортсменка виступить в шоу «Снігова королева», де гратиме Герду.

Засмучена своєю невдачею Анна Хниченкова лаконічно прокоментувала свій виступ. «Це був найгірший мій прокат. Причина одна – я не впоралася зі своїм емоційним станом»,- сказала вона

На третю сходинку п’єдесталу піднялася Анастасія Гожва – 126.24.  Фігуристка, за її словами, поступово починає набирати форму після тривалого лікування травми ноги, якої вона зазнала після серпневих контрольних прокатів. «Я стрибала лутц, у мене зламався черевик і травмував ногу. Щодо подальшого лікування, це був справжній марафон – з ногою було то гірше,то краще і тривало це досить довго»,- розповіла учениця Марини Амірханової.

У спортивних танцях на льоду безумовними і беззаперечними чемпіонами стали Олександра Назарова та Максим Нікітін. Їх прокат «Піратів Карібського моря» перевершив всі попередні, крім, можливо, виступу у Японії на етапі Гран прі. Яскравий і креативний танець отримав високі суддівські оцінки – 72.95, а у сумі з коротким забезпечив дуету перемогу – 178.96.

«Ми раді своєму вдалому виступу, хоча є моменти, над якими треба працювати. Але ми постійно коригуємо,покращуємо,удосконалюємо свої програми і робимо це із задоволенням», – сказав Максим Нікітін.

Високо оцінила виступи харківського дуету його перший тренер Галина Чурілова. «Саша та Максим  виступили просто неймовірно.  У цьому важкому для них сезоні вони провели два найважливіших для себе старти – етап Гран прі у Японії та чемпіонат України – «на ура». Навіть, виступаючи на домашній арені, впевнено посідаючи перше місце після короткої програми, спортсмени доклали максимум зусиль, щоб продемонструвати глядачам та суддям гідне катання. Я рада, і тому, що у них все вийшло, і тому,що фігуристи стали такими відповідальними ,працелюбними. Саша і Максим багато чому навчилися, прогрес вражаючий. Але, хочу зазначити,що у кого б вони не тренувалися, вони однаково наші»,- заявила Галина Чурілова.

У свою чергу нинішні учні Галини Чурілової Дар’я Попова/Володимир Бєліков також прогресують з кожним стартом. На чемпіонаті України вони розташувалися відразу за своїми старшими «колегами»,показавши другий результат – 137.55. На третьому місці Юлія Жата/Ян Луковський – 123.64. Зазначимо, у змаганнях брали участь три танцювальні пари.

У парному катанні за програмою чемпіонату України виступили Софія Нестерова/Артем Даренський . Учні Лілії Батутіної ,які буквально щойно стали у пару, завершили чемпіонат з результатом 80.00.

«Соня та Артем як парники поки що «сирі», але з кожним змаганням вони набираються досвіду і роблять крок уперед», – наголосила Лілія Батутіна.