Спортивні танці на льоду. Короткий танець.

Уже коротка програма, з якою у стартовий змагальний день вийшли на лід танцюристи, зайвий раз підтвердила: конкуренції за перше місце на цьому чемпіонаті ще не буде. Олександра Назарова та Максим Нікітін виконали свій блюз (у нинішньому сезоні фігуристи виконують у короткому танці паттерни під Midnight blues) елегантно, переконливо і технічно, відтак отримали від суддів найвищі бали – 66,85.

Майже на 10 балів відстає від учнів Ігоря Шпільбанда харківський дует Дар`я Попова/Володимир Бєліков(тренер Галина Чурілова) – 56,45, а третіми йдуть кияни Юлія Жата / Ян Луковський(тренери Ростислав Синицин, Марія Тумановська-Чайка) – 51,45.

Однак і лідерам на «Льодовій арені» довелося непросто. Як розповіли нашому сайту Саша та Максим, вони вийшли на київський лід, не маючи тренувальної практики упродовж майже двох тижнів. Причиною стала застуда,яка спіткала обох спортсменів, а у Нікітіна й досі не пройшла.

«Чотири дні трималася висока температура…До цього ми були у Загребі на змаганнях і там захворіла Саша. Як тільки їй стало краще, зліг я» , – пояснив Максим.
За його словами, саме тому безпосередньо перед чемпіонатом України фігуристи навіть «не стояли ковзанах».

«Попри усі негаразди, ми задоволені виступом. Звісно були моменти, де хотілося б більшого…Я маю на увазі емоційність, швидкість, тобто те, що і є танцем. Ми хотіли б додати у цьому плані навіть більше, ніж у технічній панелі, оскільки нам подобається «заводити» зал і викликати у людей позитивні емоції. Власне, зараз працюватимемо саме над цим», – сказала Назарова.

Її партнер додав,що шкодує,що цього року через травми не змогли взяти участь у змаганнях чемпіони України 2015 року Валерія Гайструк/Олексій Олійник. « Це дуже хороший дует і гідні суперники. Коли ми виступаємо на одних змаганнях, вони не дозволяють нам розслабитимся. Тут боротьба йде, як то кажуть, лоб в лоб», – сказав Максим Нікітін.

Але не лідерами єдиними цікаве фігурне катання. Кожний танцювальний дует, який виходив на лід з короткою програмою мав свій стиль і вселяв надію на швидкий прогрес. Зокрема, Дар`я Попова та Володимир Бєліков заявили нашому сайту, що дуже задоволені «своїм блюзом».

«Ми не гірше інших виконали твізли, підтримки,доріжки з урахуванням того, що всілякі неприємності у вигляді хвороб забрали у нас чимало тренувального часу. На довільний танець виходимо з хорошим настроєм», – сказала Дар`я.

Тренер дуету Галина Чурілова також похвалила своїх учнів: «Я у них дуже вірю. Дар`я та Володимир виступають разом недовго – лише півроку і я бачу у них великий потенціал, причому, у всьому – емоціях, катанні…Їхнє майбутнє залежить від багатьох факторів, у тому числі, й просто удачі».

Інші результати: 4.Maрія Голубцова/ Кирило Бєлобров-50,40; 5.Віра Городецька/Марко Нечипоренко – 44,75.

Чоловіки. Коротка програма.

На відміну від танцюристів, у чоловічому одиночному катанні доля лідерства була не такою очевидною. Перше місце з 77,35 балами до останнього учасника утримував Іван Павлов (тренер Дмитро Шкідченко). Але лідируюча позиція Івана була досить хитка, оскільки цим останнім учасником був Ярослав Паніот… Учень Миколи Морозова, виступивши без явних помилок та виконавши стрибок у чотири оберти, обійшов суперника і наразі лідирує з результатом 81,17 балів.

На третьому місці з чималим відставанням розташувався Іван Шмуратко(тренер Віра Вольпова) – 57,40.

Ось як оцінили свої виступи самі учасники дуелі за чемпіонство в інтерв`ю нашому сайту.

Ярослав Паніот: «Гадаю,що відкатав програму добре. Щоправда, на початку припустився невеликої помилки – стрибнув тулуп у чотири оберти без каскаду. Але я компенсував свій промах тим, що переніс потрійний тулуп у завершальну частину програми. Більше помилок, на мій погляд, не було. Звісно, я задоволений, але радіти зарано, адже попереду довільна, а Іван Павлов дуже талановитий фігурист з усіма висновками, які з цього випливають….. Зізнаюся, що його катання примушує й мене виступати краще. Тому до довільної ретельно готуюся. У ній будуть ті самі стрибки, що й у короткій, а також потрійні лутци з руками угору, потрійні ріттбергери».

Іван Павлов: «У короткій я виклався на 95 відсотків і виконав усе, що планував. Стрибки вийшли усі – потрійний аксель, каскад потрійний лутц-потрійний тулуп і у другій половині програми – потрійний фліп. Рештою елементів, зокрема, доріжками, також задоволений.

Щодо стрибка у чотири оберти, то я над цим працюю. Торік у мене все виходило, але у нинішньому сезоні я його ще до кінця не відчуваю. Готуючись до чемпіонату України, ми з тренером відклали роботу над квадом, оскільки треба було вивести на належний рівень ті елементи, якими я добре володію. Але після чемпіонату я обов`язково поновлю тренувати цей стрибок і, можливо,наступного року, покажу його».

Інші результати: 4.Ян Ткаліч- 54,59; 5.Михайло Медуниця – 48,78; 6. Владислав Піхович – 47,97; 7. Ілля Охріменко – 36,19.

Жінки. Коротка програма.

У одиночному катанні, після короткої програми лідерство серед жінок виборола Анна Хниченкова з балами 58,26., завдяки досить високим балам Анна стала першою. В’ячеслав Ткаченко – тренер Анни розповів, що задоволений підготовкою та спортивною формою своєї учениці і Анна готова продемонструвати це під час змагань.

Коротка програма Анни Хниченкової була поставлена на італійські теми і в ній були виконані : потрійний лутц, потрійний фліп та потрійний тулуп у каскаді. Все це вдалося досить вдало виконати.

Сама Анна задоволена своїм виступом.

«Я оціную свій виступ на 8 балів з 10, в принципі – це не погано, але мені шкода звісно , що лутц вийшов з торканням руки, але для мене головним було – зробити фліп тулуп, тому що це був новий елемент в нашій програмі і тому для мене це було найголовнішим і я його зробила. Тому, в принципі, я задоволена. В короткій програмі три стрибки, два з яких я зробила досить добре, а третій – лутц, який був в мене в другій частині програми, звісно там я трохи «смазала» виїзд, тому що торкнулась рукою. А так все, що було заплановано я виконала. Я дуже вдячна своєму тренеру В’ячеславу Ткаченко, а також своєму хореографу Красняк Надії Дмитрівні за підготовку»

Друге місце серед жінок зайняла Анастасія Гожва з балами – 55, 51., тренером Анастасії є Марина Амирханова.

Анастасія продемонструвала досить високий рівень підготовки, який і дав їй можливість зайняти гідне місце.

Сама Анастасія коментує свій виступ так:

« Я прокатом задоволена, по стрибкам я все зробила досить добре, а саме я зробила : потрійний лутц, подвійний тулуп, потрійний рітбергер та подвійний аксель. Стрибки я зробила досить добре, але в мене були дві помарки на доріжці на твізлах і я не достояла обороти на обертаннях. Стрибкову частину я виконала, а от з доріжкою та обертаннями трохи схибила. Я вважаю, що я не погано виконала елементи короткої програми, але звісно мені б хотілося зробити все краще, більш яскравіше обіграми музику, я все-таки більше була зосереджена на стрибках. Хоча на тренуваннях мені вдавалося зробити все дуже добре. Але на старті, очевидно на мене вплинула нервова атмосфера і я відкатала програму трохи гірше, ніж могла»

Інші результати :

3 місце – Дарья Гожва – 41,61.;

4 місце – Аліса Панченко – 34,10.;

5місце – Ангеліна Товстік – 31,20.;

6 місце –Ксенія Савчук – 29,99.;

7 місце – Поліна Михайловська – 29,70.;

8 місце – Анна Дахно – 28,77.;

9 місце – Евеліна Александрова- 28,17.;