Чемпіонат України з фігурного катання на ковзанах, який зібрав усіх вітчизняних «зірок» та деяких представників молодіжного крила цього виду спорту, стартував сьогодні на столичній Льодовій арені.

Найважливіші національні змагання фігуристів проводяться уже багато років і жодного разу вони не були суто формальним  заходом: за напругою та спортивною інтригою льодові баталії за звання чемпіонів своєї  країни не поступаються стартам найвищого рангу. Цього ж року емоцій та хвилювання очікується вдвічі більше, оскільки нинішній чемпіонат має ще й олімпійські ціну: переможці у трьох дисциплінах – чоловічому та жіночому одиночному катанні, а також спортивних танцях на льоду презентуватимуть Україну на зимових Олімпійських іграх-2018 у Пхьончхані. Крім того, за результатами змагань  буде визначено склад команди, яка у наступному році виступить на чемпіонатах Європи та світу. Отже, перший день.

Жінки.Коротка програма. Трійка лідерів у жіночому одиночному катанні, хоча й була прогнозованою, але  порядок,у якому розташувалися у ній фігуристки, виявився несподіваним. Карти сплутала юна Анастасія Архіпова. Практично безпомилковий  прокат короткої програми з чисто виконаними елементами,зокрема,каскадом 3Т+3Т, потрійним лутцем забезпечив їй лідерство з результатом 63.65.

«Я сьогодні отримала задоволення від прокату, оскільки зробила абсолютно все, що планувала, причому, досить якісно. Мабуть, це сталося ще й тому, що мені вдалося добре налаштуватися на старт: зазвичай, я стараюся подумки прокатати всю програму, «відчути» стрибки та інші елементи. Це добре допомагає. І ще – я зовсім не хвилювалася», – заявила учениця Марини Амірханової.  Вона повідомила,що у довільній програмі спробує виконати складний каскад, який ще не виконувала на жодних змаганнях – потрійний лутц+потрійний тулуп.

АРХИПОВА

Натомість саме хвилювання підвело досвідчену Анну Хниченкову. Спочатку вона помилилася у каскаді 3Т+3Т, а потім упала з потрійного лутца, що й відбилося на оцінці – 55.98. «Дуже шкода,що мене підвели нерви. Допускати такі помилки – неприпустимо, на міжнародних стартах подібні невдачі відкидають фігуриста далеко вниз», – сказала Анна після виступу. Поки що вона йде другою, а на третьому місці розташувалася Анастасія Гожва з результатом 48.26.

ЧоловікиКоротка програма. Знову, як і на минулорічному чемпіонаті, відзначилися досить високим рівнем виконання своїх програм двоє лідерів вітчизняного чоловічого одиночного катання – Ярослав Паніот та Іван Павлов. Нині цей двобій з переконливою перевагою  виграв Паніот, отримавши високі оцінки за свою «Ромео та Джульєтту». Чистий прокат, який включав у себе каскад 4Т+3Т, потрійний аксель, потрійний лутц, дозволив фігуристу, котрий понад рік тренується у відомого американського фахівця Теммі Гембл, утримати першість  у короткій програмі – 87.46. Технічна оцінка Ярослава склала 48.36 балів, причому 16,40 балів він отримав лише за виконання зазначеного каскаду, а  компоненти судді оцінили у 39.10 балів.

«Готуючись до чемпіонату Україну,я багато працював над своїми програмами і приїхав до Києва у своїй найкращій формі. Це надало мені впевненості і допомогло сьогодні добре виконати коротку», – сказав спортсмен.

DROX3801

Успішно впорався  з програмою Іван Павлов, для якого нинішній сезон виявився не надто вдалим. Щоправда, його каскад 4Т+3Т, який він виконував у короткій лише вдруге,  отримав від суддів «мінуси», та решту елементів,зокрема,потрійний аксель,потрійний лутц  фігурист може записати собі в актив. Загалом він набрав 79.59 балів.

«Враховуючи певні проблеми під час підготовки, я виступив сьогодні стовідсотково добре. Останнім часом мене просто переслідують негаразди зі зміною черевиків,лез, через це я мав менше часу на підготовку. Але вважаю, що все ж я підійшов до певного піку, у всякому разі, у короткій програмі. За своїм власним відчуттям, я виконав усі стрибки, і каскад у тому числі, на належному рівні», – зазначив учень Марини Амірханової.

На третьому місці йде Іван Шмуратко – 61.86.

Парне катання. Коротка програма. Цього разу на лід столичної арени вийшли дві спортивні пари – зовсім юні Марія Сіпленко/Данило Єрмаков, які виступають поза конкурсом, оскільки ще перебувають у категорії «новіси», а також новостворений дует у складі колишньої одиночниці Софії Нестерової та Артема Даренського. Обидва дуети тренуються у Дніпрі у Лілії Батутіної.

«У обох пар спостерігалася на льоду деяка невпевненість – з різних причин. Марія та Данило – ще юні,порівняно з попередніми змаганнями в Одесі, де вони виступили добре, тут мої учні трохи губилися. Для Софії та Артема чемпіонат України є першим спільним виступом. У них був заявлений досить сильний набір елементів – вони уже і лутц потрійний паралельно роблять, викид потрійний, підкрут подвійний… Але під час підготовки на тренуванні Соня невдало приземлилася з викиду і вивихнула ногу. Два тижні нога була у гіпсі, який зняли буквально за декілька днів до старту. Я спочатку хотіла зняти їх із змагань, але Соня була категорично проти. Вона буквально рвалась виступати», – розповіла Лілія Батутіна.

Софія Нестерова/Артем Даренський показали результат 27.68 балів, а Марія Сіпленко/ Данило Єрмаков – 32.36.

DROX4002

Спортивні танці на льоду. Короткий танець. Провідний український танцювальний дует Олександра Назарова/Максим Нікітін показав справжній майстер-клас на столичній арені. Харків’яни,які тренуються в США у групі Ігоря Шпільбанда, виконали свою «латину» практично бездоганно і отримали від суддів відповідну оцінку – 72.95.

«Ми задоволені кожним елементом програми. Дуже старалися виконати усе за максимумом і раді, що нам це вдалося. Може, не на всі сто відсотків,але на 90 – це точно», – сказав після прокату Максим Нікітін.

«Загалом, ми обоє не дуже любимо латину, але у цьому сезоні нам комфортно її катати. Тут головне,щоб правильно було підібрано образ,тему,кроки…І у нашій програмі це зроблено,оскільки наші тренери та постановники справжні професіонали, працюють індивідуально з кожним фігуристом», – додала Олександра Назарова.

DROX4348

Друге місце з результатом 55.41 посідають Дар’я Попова/Володимир Бєліков, а на третьому з незначним відставанням йдуть Юлія Жата/Ян Луковський – 55.27.

Чемпіони в усіх видах стануть відомі 19 грудня.