Сьогодні виступами танцювальних дуетів на столичній «Льодовій арені» розпочинається змагальна програма чемпіонату України з фігурного катання.

Спортсмени покажуть короткий танець, після чого на лід вийдуть з короткими програмами одиночники – спочатку жінки, а після них чоловіки.

Найкращі майстри українського фігурного катання виборюватимуть нагороди в усіх чотирьох дисциплінах, щоправда, у парному катанні конкуренції Ренаті Оганесян та Марку Бардею з Дніпра не складе ніхто: учні Лілії Батутіної – єдині, заявлені учасники у цьому виді…

Напередодні відбулися тренування фігуристів, станом на вечір вівторка жодних непередбачених ситуацій не і учасники готові «до бою».

Зокрема, тренер Анни Хниченкової В`ячеслав Ткаченко розповів нашому сайту, що задоволений підготовкою своєї учениці та тим, у якій спортивній формі вона наразі перебуває.

«Ми виконали підготовчий план та усі завдання, які до нього входили. Аня у хорошій формі і готова продемонструвати це під час змагань. Щодо програм, то коротку, поставлену на італійські теми, ми не міняли. В ній є, зокрема, потрійний лутц, потрійний фліп, потрійний тулуп у каскаді. Довільна ж – California Dreaming нова, до неї включені усі потрійні плюс потрійний фліп-потрійний тулуп, який було розучено до цього сезону», – зазначив В`ячеслав Ткаченко.

Також повністю виконала настанови тренера Олександра Тумановського танцювальна пара Віра Городецька – Марко Нечипоренко.

«Підготовка проходила чітко за планом», – заявив тренер. Він зазначив, що його учні ще можуть виступати за юніорів, але цього року було вирішено спробувати себе і у «дорослих» змаганнях.

«Єдине, що дещо затьмарило підготовку, це сильна застуда партнерші. Ми тиждень тому повернулися з турніру у Будепешті, де довелося знятися із змагань, оскільки у Віри два дні трималася температура 38. Зараз начебто все добре, виступати ми будемо», – розповів Олександр Тумановський.

Він також нагадав, що фігуристи виступають разом два роки і відзначив «колосальний прогрес» у їхньому катанні, хоча, за його словами, працювати є над чим.

«Віра та Марко покажуть на чемпіонаті України довільну програму на музику Паганіні. Її було поставлено торік, але фігуристи ніде з нею не виступали. Зазначу, що, на думку багатьох фахівців, пара виглядає дуже добре. Наша мета на чемпіонаті України – поборотится за призове місце і шанси на це є», – заявив Олександр Тумановський.