Чемпіонат України з фігурного катання добігає кінця і країна уже отримала трьох його переможців. У чоловічому одиночному катанні захистив звання найкращого фігуриста Іван Павлов, ще у двох дисциплінах чемпіони нові: у спортивних танцях на льоду прогнозовано перемогли Олександра Назарова/Максим Нікітін, в одиночному катанні серед жінок – Анна Хниченкова. Ці спортсмени забезпечили собі «путівки» на континентальну першість у чеській Остраві.

Чоловіки. Одиночне катання. Схоже, що 18-річний учень київського тренера Дмитра Шкідченка Іван Павлов стає для Ярослава Паніота «незручним суперником»: уже другий рік поспіль Ярослав сходиться з Павловим у двобої за чемпіонський титул і зазнає поразки.

Виконання довільної програми перетворилося для обох суперників у «війну нервів». Павлов,який виступав раніше Паніота, виявився холоднокровнішим: у своїй композиції (саундтрек з «Кривавого діаманту») він досить чисто виконав потрійний аксель, потім каскад потрійний лутц-потрійний тулуп, потрійний ріттбергер, доріжку кроків… Єдиний збій стався у другій половині програми,коли фігурист зайшов на другий потрійний аксель, але як він потім зізнався в інтерв`ю нашому сайту, йому трохи не вистачило сил, «не дійшов до осі», що призвело до падіння.

«Чесно кажучи, на тренуваннях у мене також були з цим проблеми, міг би передбачити, що таке може статися», – зізнався спортсмен.

Втім, ця неприємність не позначилася на якості катання Павлова. Він чисто виконав решту програми, показавши каскад потрійний лутц-ойлер-потрійний сальхов, два подвійних акселя і потрійний фліп.

Водночас для Паніота, який лідирував після короткої програми, у довільній стрибки стали проблемою, попри те, що на початку виступу він виконав тулуп у чотири оберти…Учень Миколи Морозова поступився Павлову у довільній,а за сумою програв йому трохи більше одного балу і з результатом 222,83 здобув срібну медаль. У Івана – 223,70

Інші результати: 3.Іван Шмуратко(Київ) – 174,48; 4.Ян Ткаліч(Дніпро)- 159,08; 5.Владислав Піхович(Кривий Ріг)-131,42; 6.Михайло Медуниця(Одеса)-128,25; 7.Ілля Охріменко(Харків)-108,41.

«Я зробив усе,що було у моїх силах на цей момент», – заявив Павлов після виступу. Він зазначив, що надзвичайно задоволений як своїм прокатом, так і, звісно, результатом.
«Це якраз та сума, на яку я завжди виходжу, коли прокат чистий. Щоправда, на турнірі Ice Star у Мінську вона була трохи вищою, а от торік на чемпіонаті України, наскільки пам`ятаю, приблизно такою самою. До чемпіонату Європи дуже хотілося б включити до програми стрибок у чотири оберти, хоча б один, у довільну. Будемо над цим працювати. Дуже хочу показати його нарешті на змаганнях», – сказав чемпіон.

Спортивні танці на льоду. У цій дисципліні відсутність боротьби за золоті медалі чемпіонату компенсувалася естетичним задоволенням,яке отримали нечисленні глядачі, спостерігаючи за виступами Олександри Назарової/Максима Нікітіна. Показавши довільний танець, де було використано музику з кінофільму «Невдахи», практично бездоганно, у «м`якому» пластичному стилі, учні Ігоря Шпільбанда, крім суто спортивних завдань, виконали ще одне: дали майстер-клас своїм юним колегам.

«Ми задоволені своїм прокатом, хоча підготовка до цих стартів не була повноцінною. Важливо, що під час танцю не припустилися серйозних помилок. Раді, що показали, на наш погляд, дуже вдалу програму. Образ, хореографія – це ідея наших тренерів-постановників, а от костюми придумала Саша», – сказав нашому сайту Максим.

Його партнерша додала, що все,що було заплановано на цей чемпіонат, виконано. «Нам здається, ми справили хороше враження на суддів та глядачів і це найголовніше», – заявила Назарова(інтерв`ю з першою танцювальною парою країни читайте на нашому сайті на наступному тижні).

Чемпіонська сума балів склала 163,59.

Загалом розташування учасників, яке склалося після короткого танцю, не змінилося і після довільного. Зберегли свої позиції і здобули срібну та бронзову нагороди відповідно дует харківського тренера Галини Чурилової Дарина Попова/Володимир Бєліков з сумою балів 142,11 та кияни Юлія Жата/ Ян Луковський(тренери Ростислав Синицин, Марія Тумановська-Чайка) – 132,68.

Інші результати: 4. Maрія Голубцова/Кирило Бєлобров (Київ) – 131,74; 5.Віра Городецька/Марко Нечипоренко(Київ) – 119,52.

Жінки. Одиночне катання. Фінал змагань одиночниць також був досить прогнозованим. Уже після короткої програми стало ясно,що чемпіонці України минулого року, учениці Марини Амірханової 15-річній Анастасії Гожві (Київ)цього разу важко буде скласти конкуренцію Анні Хниченковій з Дніпра і захистити свій титул. Так і сталося. Хоча довільну Анастасія відкатала добре, Хниченкова(тренер В`ячеслав Ткаченко), чий прогрес у цьому сезоні важко не помітити, твердо вирішила, що цього разу свого шансу уже не втратить, що й довела своїм катанням.

П`єдестал у цій дисципліні вийшов таким самим, як і торік, от тільки володарки найвищих нагород помінялися місцями….

Отже, 21-річна Хниченкова переконливо взяла реванш за свою торішню поразку і перемогла із сумою 165,95 балів,Анастасія Гожва отримала срібну медаль – 148,78, а її сестра Дар`я – бронзову – 120,16.

«Я сподіваюсь, що виправдала надії та віру у мене свого тренера. Хоча сама маю деякі претензії до свого виступу у довільній. Найбільша моя помилка у тому,що у другій половині програми не змогла виконати подвійний аксель-потрійний тулуп. Мабуть, я занадто переживала перед змаганнями і під час прокату у мене буквально «підсіли» ноги,тому й не вийшло…», – зізналася Анна в інтерв`ю нашому сайту.

Зате з рештою завдань, за її словами, вона успішно справилася.

«Передусім, я мала чисто виконати новий для мене елемент – потрійний фліп-потрійний тулуп в обох програмах і я це зробила. До чемпіонату Європи ми вирішили нічого не міняти у програмах і покажемо цей самий набір елементів. Упродовж часу, який залишився до січневого старту, будемо їх відшліфовувати – чемпіонат України чітко продемонстрував, над чим треба працювати у першу чергу», – розповіла фігуристка.

Інші результати: 4. Поліна Михайловська(Одеса) – 91,07; 5. Анна Дахно(Богуслав) – 89,72; 6. Ангеліна Товстік(Київ) – 88,37; 7. Евеліна Александрова(Богуслав) – 84,24; 8. Ксенія Савчук(Київ) – 83,59.

Парне катання. Єдина спортивна пара, яка виступає на чемпіонаті України – Рената Оганесян/Марк Бардей(тренер Лілія Батутіна) з Дніпра на момент нашого звіту ще не завершила змагання і вийде на лід з довільною програмою сьогодні вдень.