Найвищу нагороду чемпіонату України в жіночому одиночному катанні, як і торік, отримала Анастасія Архіпова. Київська спортсменка, якій за кілька днів виповнюється 15 років, зробила собі чудовий подарунок, переконливо перемігши як у короткій, так і в довільній програмах. Свою найближчу суперницю – одеситку Анну Іванченко вона обійшла майже на сорок балів, набравши за два прокати 179.30 балів. Анна здобула «срібло» чемпіонату – 139.45, а бронзова медаль дісталася Марині Жданович (Київ)– 137.01.

Для уже дворазової чемпіонки України Анастасії Архіпової виступ на національному чемпіонаті став лише другим стартом після тривалої перерви, викликаної важкою травмою. І він показав, що учениця Марини Амірханової швидко набирає форму, а її катання стає все якіснішим. Сьогодні у довільній програмі Анастасія отримала суддівські «плюси» на всіх елементах, крім одного – їй не вдалося на початку програми зробити каскад 3Lz+3T : фігуристка впала під час виконання першого стрибка. «Шкода, що не впоралася з цим елементом, але все ж у подальшому я змогла зібратися і зробити все, що заплановано», – сказала Анастасія в невеликому  інтерв’ю нашому сайту відразу після свого виступу.

Настю, ти уже вдруге виграєш «дорослий» чемпіонат України і через юний вік не отримуєш жодних дивідендів у вигляді участі в чемпіонатах Європи та світу. Не прикро?

-Зовсім ні. Я компенсую це юніорськими змаганнями, які не менш серйозні та вагомі. Зараз буду готуватися, щоб виграти «путівку» на чемпіонат світу серед юніорів. І ще дуже хочеться потрапити на зимовий Європейський олімпійський фестиваль, що пройде в лютому.

– Каскад 3Lz+3T ще не стабільний? Наприклад, нещодавно на міжнародному турнірі Bosphorus Cup в Стамбулі (Архіпова виграла ці змагання-авт.) ти його чудово стрибнула в короткій програмі, а потім – невдачі…

-На тренуванні я його добре виконую, але на змаганнях він не завжди виходить, бо це ж все-таки різні речі. Наразі багато працюю над тим, щоб каскад був стабільним і вдавався мені під час кожного прокату. От сьогодні я його стрибнула з подвійним тулупом, але з потрійним була б зовсім інша справа.

ЧУ АРХІПОВА

-Настю, ти зазнала важкої травми, лише два тижні тому вийшла на змагальний лід і відразу – дві перемоги. Що тебе мотивувало?

 Я приблизно місяць не каталася, а коли вийшла на лід, то тренувалася потроху – спочатку півгодини, потім по 45 хвилин, поступово додавала навантаження. На жаль, й досі відчуваю наслідки травми. А мотивацією було неймовірне бажання повернутися до тієї спортивної форми, у якій я перебувала до травми, коли чудово почувалася, будувала плани на Гран прі, готувалася до цієї події. І тут сталося це зіткнення на льоду… Я плакала, коли дізналася, що мушу знятися з Гран прі, куди просто мріяла поїхати.

-Не було планів зменшити складність програм?

– Ні. Коли я вийшла на лід, то поступово напрацьовувала програму, якісь елементи ми викидали, але у жодному разі не спрощували.

– На яких моментах ви з тренером сфокусуєтеся у подальшій підготовці?

– Прокат обох програм на чемпіонаті України показав, що треба більше працювати над стрибками. Це, зокрема, фліп та лутц, треба, щоб вони були докручені. Ну і, звичайно, будемо тренувати складніші каскади.

– Потрійний аксель  у планах є?

– Зараз такої можливості немає, оскільки потрібно готуватися до подальших важливих змагань. Плюс я буквально завтра міняю ковзани…А от наприкінці сезону, коли у мене закінчаться всі змагання, можливо, буду пробувати стрибок у чотири оберти і потрійний аксель.

Людмила Власюк.