Сьогодні другий ешелон вітчизняного фігурного катання – юніорський розпочав боротьбу за звання найсильніших в  Україні. Спортивної інтриги цим змаганням додає той факт,що,окрім нагород, на «Льодовій арені» у Києві розігруватимуться також путівки на чемпіонат світу серед юніорів,який відбудеться 15-19 березня у Тайбеї.

Згідно з квотою,визначеною за результатами виступу на попередньому ЧС,українські фігуристи будуть представлені в одиночному катанні юнаків та дівчат – по одному спортсмену та у спортивних танцях на льоду – один дует. Непроста ситуація склалася у парному катанні. Попри те,що спортивний дует з Дніпра Рената Оганесян/Марк Бардей своїм успішним виступом на чемпіонаті світу -2016 (четверте місце) надав можливість вийти на лід у Тайбеї двом нашим парам,Україна у цій дисципліні презентована  не буде. Річ у тім,що Рената та Марк наразі не беруть участі у змаганнях,оскільки партнерша продовжує призначене медиками лікування через виявлені на початку року проблеми у серцево-судинній системі, а інші юніорські пари ще не досягли необхідного віку.

Водночас тренер дніпропетровської пари Лілія Батутіна «привезла» до Києва інших «парників» – зовсім юних Анастасію Смирнову/Артема Даренського (відповідно 2005 та 2001 рр.н.) і це – єдиний спортивний дует,заявлений для участі у юніорському чемпіонаті України. Сьогодні фігуристи виконали коротку програму,отримавши оцінку 38,20 балів. Як зазначила Лілія Батутіна, спортсмени виступають разом два роки і упродовж цього часу демонструють здатність та бажання удосконалювати своє катання. «Я бачу перспективу цієї пари. Завдяки тому,що Артем сильний та високий,а партнерша досить легка, у них мають бути чудові підйоми,викиди,високі підкрути. Над цим багато працюємо,вчимо також стрибкову частину», – сказала тренер.

На відміну від парного катання, у спортивних танцях на льоду склалася серйозна конкурентна ситуація. Тут на старт вийшла ціла низка талановитих дуетів,які добре зарекомендували себе на національних та міжнародних юніорських турнірах. Перший стартовий номер у короткій програмі дістався Марії Голубцовій/Кирилу Бєлоброву(тренер Марія Тумановська-Чайка),котрі з 50,58 балами утримували лідерство до тих пір,поки на лід не вийшли Дарина Попова/Володимир Бєліков. Учні харківського тренера Галини Чурилової «обіграли» суперників і технічно, і за компонентами, отримавши за свій прокат 60,18 балів.

«Дарина та Володимир дуже додали у цьому сезоні,зокрема,стала кращою технічна сторона. Щоправда, сьогодні на останні 30 секунд програми їх не вистачило», – заявила Галина Чурилова. Голубцова/Бєлобров,які перед довільною програмою посідають друге місце, визнали свої помилки у твіззлах,ковзанні і записали сьогоднішній прокат собі «у мінус». «Поки що,за гарячим слідом, важко сказати,чому ми робили помилки,яких на тренуваннях жодного разу не припускалися.Будемо аналізувати й працювати далі», – повідомив Кирило Бєлобров.

Третє місце посідають фігуристи,котрі стали у пару лише два місяці тому – Ольга Гіглава/Єгор Єгоров. Натхненний танець учнів Наталі Воробйової судді оцінили у 47,01 балів. «Звісно, до ідеального катання нам ще далеко, але сьогоднішнім прокатом ми задоволені», – прокоментував виступ Єгор Єгоров.

Закривали програму стартового дня чемпіонату змагання юнаків. Після їх завершення,мабуть,найбільш самокритичним був лідер Ярослав Паніот. Найдосвідченіший фігурист серед усіх учасників мав підстави картати себе:у короткій програмі він допустив чимало помилок. У підсумку оцінка за техніку у нього була нижчою,ніж у найближчого суперника Яна Ткаліча( відповідно 26,47 та 27,06), але за компоненти Ярослав отримав більше – 32,50 проти 27,25 у Ткаліча.

Загалом Паніот набрав 58,97 балів, Ткаліч – 54,31, а на третьому місці йде Іван Шмуратко з сумою 52,93.

«Я погано відкатав програму,не зробив більше половини стрибкових елементів,зокрема,потрійний фліп,який мав бути у каскаді з потрійним тулупом. У мене вийшов подвійний фліп…Після цього – аксель півтора оберти, ну а другу половину програми виконав уже добре. Відчуття після всього цього не дуже приємні. Але попереду довільна. Треба зібратися і компенсувати сьогоднішню невдачу важкою артилерією: я планую два каскади 3-3, стрибок у чотири оберти», – сказав Ярослав Паніот.

Завтра стануть відомі чемпіони у спортивних танцях на льоду,парному катанні та серед юнаків. З довільною програмою виступлять також представниці синхронного катання.

Чемпіонат завершиться 2 березня.