На столичній Льодовій арені завершився чемпіонат України з фігурного катання на ковзанах. Ім’я чемпіона не змінилося лише в одній дисципліні  – чоловічому одиночному катанні, де переможцем, як і в минулому сезоні, став Іван Шмуратко. Друге місце посів Кирило Лішенко, а бронзову нагороду отримав Андрій Кокура ( всі спортсмени з Києва).

У жіночому одиночному катанні перемогу впевнено виборола Анастасія Шаботова (Київ). На другу сходинку п’єдесталу зійшла Таїсія Спесивцева (Харків), третьою стала Анастасія Гожва (Київ).

У спортивних танцях на льоду повернули собі звання чемпіонів харків’яни Олександра Назарова/Максим Нікітін, які раніше тричі вигравали «золото» – у 2015, 2017 та 2018 роках. Відтак склали чемпіонські повноваження, які вони мали у минулому сезоні, Дар’я Попова/Володимир Бєліков (Харків) – цього разу вони стали другими. А третє призове місце посіли Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров.

У парному катанні переможцями стали Катерина Дзицюк/Іван Павлов. Причому,для Івана Павлова це перша перемога в національному чемпіонаті у парному катанні, але він двічі піднімався на найвищу сходинку п’єдесталу як одиночник – у 2016 та 2017 роках. «Срібло» у Вікторії Бичкової/Івана Хобти, а Софія Нестерова та Артем Даренський посіли третє місце.

Своїми враженнями, власними оцінками виступів та планами з нашим сайтом поділилася низка спортсменів та тренерів.

Світлана Панова(тренер Анастасії Шаботової): «Коротка програма Насті – це був такий робочий прокат. Вона може, звичайно, й краще, але їй просто ще не вистачає досвіду. У довільній програмі  вийшла дещо «змазаною» друга половина з тієї причини, що спортсменка хотіла показати потрійний аксель і ми спільно вирішили, що варто спробувати. Але, мабуть, це також справа досвіду, адже тут все залежить від кількості стартів,а у Насті був лише один турнір, де вона зробила означений стрибок. Тому це виявилося і емоційно важко, і фізично енерговитратно. Це й відбилося на якості програми, оскільки без потрійного акселя спортсменка катає її на одному диханні».

Іван Шмуратко:«Свою коротку я би оцінив, виходячи із заявленого набору, десь на 8,5 з 10-ти , довільну – на 7,5-8 з 10-ти.  Прикро, що не виконав у довільній другий потрійний аксель. Це дуже погано, треба напрацьовувати зв’язки, щоб аксель йшов не лише першим елементом, але й другим, третім. Мені ще є над чим працювати. Ми тренуємо стрибок у чотири оберти, але процес уповільнився через травму коліна…Мабуть, треба знайти оптимальний варіант, щоб не було травм і щоб цей елемент добре виходив. Тоді його можна включати до програми на змаганнях».

Аріна Кузнєцова (тренер Катерини Дзицюк/Івана Павлова): «Що сказати, крім того, що Катя та Іван великі молодці? Їм було непросто, адже вони вперше виступали за програмою майстрів, а це – третій підйом…Крім того, Катя підросла, що цілком природно у її віці. Попри все спортсмени продемонстрували, що вони справжні бійці, вміють боротися до кінця і якісно виконувати свою роботу. Нині наша мета – потрапити на чемпіонат світу серед юніорів. Будемо удосконалювати катання,працювати над підйомами, викидами, нам потрібний потрійний фліп. Головне, що у всіх нас є бажання, прагнення зробити це якнайкраще».

Таїсія Спесивцева: «Це мій дебютний чемпіонат України серед дорослих і я надзвичайно рада, що вдалося досягти такого високого результату. Дуже вдячна своїм тренерам Віталію Єгорову та Сергію Баранову і старатимуся кататися ще краще. Загалом, я задоволена обома прокатами, хоча й були деякі проблеми. Наприклад, в довільній програмі я не змогла стрибнути другий потрійний сальхов. Зате добре вийшов потрійний тулуп. А щодо обертань на четвертий рівень я готова сказати собі «вау!»

Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров: «З урахуванням невеликого терміну підготовки до чемпіонату ми впоралися зі своїми завданнями, на наш погляд, бездоганно. Наш тренер Марія Миколаївна  нас похвалила, зокрема, за те, що ми добре показали емоційний бік танцю, щоправда, були зауваження щодо третього твіззла. У цьому сезоні ми змогли виграти два міжнародні турніри, нас такі речі буквально надихають, надають ще більше енергії і бажання й надалі показувати хороше катання».

Кирило Лішенко: «Якщо у короткій програмі я мав претензії до свого катання, зокрема, не вдалося належним чином виконати потрійний фліп, то в довільній все вийшло чудово. Це був мій найкращий прокат у цьому сезоні, я добре впорався з усіма елементами!».

Олександра Назарова/Максим Нікітін: «У ритмічному танці ми припустилися деяких помарок, але у довільному – повністю реабілітувалися. Ми цілком задоволені своїм сьогоднішнім прокатом. Готуватимемося до подальших змагань, а завдання у нас одне: відкатати так, щоб глядачі отримали задоволення від нашого танцю. Саме для цього ми багато працюємо і постійно придумуємо нові елементи. Ми любимо фігурне катання і хочемо його розвивати, щоб людям запам’ятався не лише наш дует, але й те, що ми – з України»

Ознайомитися з усіма результатами чемпіонату України можна на офіційному сайті Української федерації фігурного катання на ковзанах за посиланням https://ufsf.com.ua/protolkol/SEZON_2019-2020/KIE_CHEMP_17_12/index.htm