Завтра у Києві стартує чемпіонат України з фігурного катання,за результатами якого буде названо не просто переможців, але й учасників ЧЄ та ЧС-2017,а відтак і тих,хто побореться за право вийти на олімпійський лід Пхенчхана.

Саме ця особливість кожного передолімпійського сезону зазвичай додає національним чемпіонатам ваги та напруги,а самим спортсменам – ще більшого психологічного навантаження.

Для українського глядача змагання унікальні ще й тим,що є чи не єдиною можливістю побачити «наживо» усіх найсильніших вітчизняних майстрів та оцінити їхні нові програми,які будуть представлені на найважливіших міжнародних форумах сезону.

Ми свідомо не називаємо фаворитів і не аналізуємо наперед шанси спортсменів на «Льодовій арені»,адже на старті перед арбітрами, як перед законом,усі рівні…Замість цього коротко познайомимося з кожним учасником.

Отже,хто вийде у середу на лід?

Чоловіки.

Ян Ткаліч(2000 р.н.),Дніпро,тренер В`ячеслав Ткаченко.

Іван Павлов(1998 р.н.),Київ,тренер Дмитро Шкідченко. Учасник чемпіонатів Європи та світу,чемпіон України.

Ярослав Паніот(1997 р.н.),Київ,тренер Микола Морозов.Учасник чемпіонатів світу та Європи,срібний призер командних змагань юнацьких Олімпійських ігор-2012.

Іван Шмуратко(2001 р.н.),Київ,тренер Віра Вольпова.Срібний призер командних змагань юнацьких Олімпійських ігор-2016.

Владислав Піхович(1996 р.н.),Кривий Ріг,тренер Лук`яненко Ірина.

Михайло Медуниця(1999 р.н.),Одеса,тренер Георгій Старков. Учасник серії Гран прі серед юніорів.

Андрій Чайковський(1999 р.н.),Одеса,тренер Марина Кравченко.

Ілля Охріменко(2001 р.н.),Харків,тренер Юлія Белецька.

Ілля Смелянський(2000 р.н.),Харків,тренер Тетяна Грушева.

Жінки.

Евеліна Александрова(2001 р.н),Богуслав,тренер Андрій Савченко.

Анна Дахно(2000),Богуслав,тренер Андрій Савченко.

Анна Хниченкова(1994 р.н.),Дніпро,тренер В`ячеслав Ткаченко.Учасниця чемпіонатів Європи та світу.

Анастасія Гожва(2001 р.н.),Київ,тренер Марина Амірханова. Чемпіонка України.Учасниця серії Гран прі серед юніорів.

Дар`я Гожва(2000 р.н.),Київ,тренер Марина Амірханова. Учасниця серії Гран прі серед юніорів.

Ксенія Савчук(2001 р.н.),Київ,тренери Дмитро Шкідченко,Аріна Кузнєцова.

Ангеліна Товстік(2000 р.н.),Київ,тренери Дмитро Шкідченко,Аріна Кузнєцова.

Сабріна Звягіна(2000 р.н.),Одеса,тренер Аліна Філіпенко.

Поліна Михайловська(2002),Одеса,тренер Наталя Малкуш.

Аліса Панченко(1997 р.н.),Харків,тренер Валерій Єгоров. Учасниця міжнародних змагань.

Спортивні танці на льоду.

Maрія Голубцова(2001 р.н.) – Кирило Бєлобров (2000 р.н.),Київ,тренер Марія Тумановська-Чайка. Учасники серії Гран прі серед юніорів.

Віра Городецька (2001 р.н.) – Марко Нечипоренко(1997 р.н.),Київ,тренер Олександр Тумановський. Учасники міжнародних змагань.

Юлія Жата(2001 р.н.) – Ян Луковський(1996 р.н.),Київ, тренери Ростислав Синицин,Марія Тумановська-Чайка.Учасники міжнародних змагань.

Олександра Назарова(1996 р.н.) – Максим Нікітін(1996 р.н.),Харків,тренер Ігор Шпільбанд,чемпіони України,бронзові призери чемпіонату світу серед юніорів.

Дарина Попова(2001 р.н.) – Володимир Бєліков(1998 р.н.), Харків, тренер Галина Чурилова. Учасники серії Гран прі серед юніорів.

Спортивні пари.

Рената Оганесян(2001 р.н.)-Марк Бардей(1996 р.н.)Дніпро,тренер Лілія Батутіна. Учасники фіналу серії Гран прі-2015.

І трохи «офіціозу». На січневому чемпіонаті Європи,який у наступному році пройде у чеському місті Острава нашу країну презентуватимуть 6 спортсменів: по одній танцювальній та спортивній парі та по одному фігуристу у чоловічому та жіночому одиночному катанні. Таку саму квоту Україна має на чемпіонаті світу,що відбудеться у Хельсінкі у березні. Проте тут наразі(станом на середину грудня) залишається відкритим питання участі нашої спортивної пари через відсутність необхідного техмінімуму. Та заспокоїмо уболівальників: є реальні сподівання,що українські «парники» впораються з цією неприємністю і ситуацію буде виправлено. Для цього ще є час.

Щодо олімпійських ліцензій. У Міжнародного олімпійського комітету існує певна квота.В Олімпійських іграх можуть взяти участь не більше 148 фігуристів: в одиночному катанні по 30 чоловіків та жінок, 20 спортивних та 24 танцювальних пар. Кожна країна може делегувати на Ігри не більше 18 фігуристів – по 3 в одиночному чоловічому та жіночому катанні,а також по три дуети у парному катанні та спортивних танцях на льоду.

Фігуристи яких країн (ліцензії не іменні!)вирушать до олімпійського Пхенчхану та у якому кількісному складі покликаний визначити чемпіонат світу у Хельсінкі. Але система відбору побудована так,що інтрига залишається і після ЧС,оскільки у столиці Фінляндії буде розіграно не всі олімпійські путівки.

Ще за декілька ліцензій фігуристи зможуть поборотися на кваліфікаційному турнірі восени 2017 року.

Отже, любителів фігурного катання очікує грандіозний спектакль з олімпійський фіналом. Але перший його акт для українських уболівальників розпочинається на київській ковзанці…