На столичній Льодовій арені визначилися найсильніші фігуристи у вітчизняному юніорському ешелоні ще у трьох видах – спортивних танцях на льоду, парному катанні та чоловічому одиночному катанні.

У змаганнях танцювальних дуетів перемогу здобули харків`яни Дар`я Попова/Володимир Бєліков, які набрали загалом 154.64 балів. Учні Галини Чурілової та Мар`яни Козлової  хоча й мали небагато часу на підготовку після чемпіонату Європи, довели, що можуть показувати якісне катання у будь-яких обставинах. Якщо у ритмічному танці у них була похибка у твізлах, то довільний фігуристи відкатали на хорошій швидкості, чисто та впевнено.

ДАША ЮЧУ

«Сьогоднішнім прокатом довільної програми я задоволена навіть більше, ніж прокатом Дар`ї та Володимира на нещодавньому чемпіонаті Європи. Наприклад, обидві доріжки, зв`язки кроків, діагональ технічно були виконані якісніше та спокійніше. Я бачила, що спортсмени «в темі» і добре контролюють те, що роблять. Це порадувало. Водночас ритм-танцем треба зайнятися впритул і ретельно попрацювати, зокрема, над реберністю доріжок, звернути увагу на акуратність виконання», – сказала нашому сайту Галина Чурілова. Вона зазначила, що надасть фігуристам короткий відпочинок, щоб вони змогли «видихнути і припинити до чогось готуватися, як вони це робили упродовж сезону». Після цього  розпочнеться підготовка до юніорського чемпіонату світу в Загребі. «Сконцентруємо увагу на технічній частині, оскільки на цьому можна втратити чимало балів», – сказала тренер.

«Срібло» чемпіонату України серед юніорів виграв київський дует Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров, які відкатали довільний танець у властивій їм ліричній манері і, попри непорозуміння з музикою, справили своїм виступом хороше враження. Учні Марії Тумановської-Чайки завершили змагання з результатом 144.97.

Бронзові нагороди отримали Софія Лизогуб/Данило Єфременко. Харківські спортсмени, хоча й програли довільний танець своїм землякам – Анастасії Саммел/Микиті Погорєлову, за сумою двох виступів набрали більше балів – 121.10.

СОНЯ ЮЧУ

У парному катанні виступали два спортивних дуети. Третя українська пара – Софія Голіченко/Іван Павлов, яка за віком могла  брати участь в юніорських змаганнях, розпалася і наразі колишня партнерка Павлова уже повернулася в одиночне катання. Чемпіонами України у цій дисципліні стали Софія Нестерова/Артем Даренський з Дніпра – 133.70, а друге місце посіли кияни Віолетта Бичкова/Іван Хобта – 75.38. Дніпряни припустилися низки помилок у довільній програмі, зокрема, під час виконання викиду потрійний ріттбергер,який вони вперше включили до змагальної програми. «Це новий елемент для моїх учнів, вони вперше його виконували на змаганнях і поки що цей факт психологічно на них «тиснув», – зазначив тренер спортивної пари В`ячеслав Ткаченко. За його словами, перед чемпіонатом світу серед юніорів, де також  виступатимуть Софія та Артем, всі елементи будуть ретельно допрацьовуватися, крім того, програму планується ускладнити потрійним підкрутом. «Ми готувалися до київських с тартів нетривалий час, оскільки Артем доліковує травму колін. У нього ще виникають мікротравми на зв`язках під час навантажень, це дуже больові відчуття, тому з підйомами, викидами треба бути обережними. Але процес одужання йде добре і до стартів в Загребі ми усунемо цю проблему», – заявив Ткаченко.

В одиночному катанні юнаків сьогодні «на висоті» був киянин Іван Шмуратко. Він знову, як і напередодні в короткій програмі, успішно впорався з потрійним акселем – спочатку сольним, а потім у каскаді з подвійним тулупом, чудово виконав каскад потрійний фліп+потрійний тулуп, а також потрійний фліп, потрійний ріттбергер і «заробив» за довільну 150.40, а загалом – 224.78 балів. Учень Марини Амірханової разом зі своїм товаришем – Андрієм Кокурою, який посів друге місце з результатом 174.30, представлятиме Україну на юніорському чемпіонаті світу. Під час підготовки до цих змагань спортсмен планує ретельно попрацювати та удосконалити всі елементи.

ШМУР ЮЧУ

Водночас на Андрія Кокуру очікує ще один великий турнір – зимовий Європейський олімпійський юнацький фестиваль, куди він, а також Анастасія Архіпова незабаром вирушають.

«У нас залишився лише один день до поїздки, тому прокат на національному чемпіонаті ми розглядали як контрольний», – заявив тренер фігуриста Дмитро Дмитренко. Він зазначив, що сьогодні не включали до виступу Андрія каскад 3+3, а як буде в Сараєво –  «вирішуватиметься на місці». Щодо презентації програм Кокури  тренер зауважив, що у цій частині його робота з учнем відбувається у формі діалогу. «Андрій стільки додає своїх нюансів до програм, що мені стає самому цікаво, але, звісно, коригування робимо», – сказав Дмитро Дмитренко.

Бронзовим призером чемпіонату України у змаганнях юнаків став Михайло Лейба з Харкова – 156.07. Він «потіснив» Гліба Смотрова з Білої Церкви, який після короткої програми йшов третім, а у підсумку посів четверте місце – 149.45.

Нагадаємо, раніше чемпіонкою країни в одиночному катанні дівчат стала Анастасія Архіпова.

В юніорському чемпіонаті України взяли участь 13 юнаків, 26 дівчат, 5 танцювальних та 2 спортивні пари.