В останній день юніорського чемпіонату України з фігурного катання визначилися  переможці та призери в одиночному катанні юнаків та спортивних танцях на льоду.

Серед одиночників на найвищу сходинку п’єдесталу, як і торік, зійшов Іван Шмуратко (Київ). Він був найсильнішим в обох програмах і набрав загалом 199.61 балів. У довільній програмі учень Марини Амірханової, який наразі проходить відновлювальний період після тривалого лікування, припустився ряду помилок у стрибковій частині, не впоравшись,зокрема, з потрійним лутцем.  Судді оцінили його виступ у 129.75 балів.

 «На жаль, хвороба поламала мої змагальні плани – я не зміг виступити на чемпіонаті Європи і взагалі вперше потрапив у ситуацію, коли у розпалі сезону не катаєшся півтора тижні. Тому до чемпіонату України готувався дуже ретельно, щоб швидше набути належної форми. Прикро, що впав сьогодні з потрійного акселя , але ж неможливо відновити відразу все. Я дуже вдячний своїй родині, друзям, тренеру – з такою потужною підтримкою я обов’язково наберу обертів», – пообіцяв Іван Шмуратко.

Другим призером став Андрій Кокура (Київ), який у нинішньому сезоні добре показав себе на міжнародній арені, взявши участь у юнацьких Олімпійських іграх та «дорослому» чемпіонаті Європи. На домашньому льоду учень Дмитра Дмитренка виступав з таким же емоційним піднесенням. Щоправда,сьогодні  не всі елементи йому підкорилися,але наявність у довільній програмі двох потрійних акселів  є чималим кроком вперед у катанні цього талановитого фігуриста. За довільну програму спортсмен отримав 120.85 балів, а його підсумковий результат – 187.52.

« У цьому сезоні я справді отримав колосальний досвід, виступаючи у масштабних змаганнях з найсильнішими спортсменами. Показати програми  великій аудиторії – це дуже важливо. Щодо елементів, то у мене вже краще йде потрійний аксель, хоча поки що він не є ідеальним»,- сказав Андрій Кокура після прокату.

Бронзову нагороду виборов Кирило Лішенко – учень київських тренерів Дмитра Шкідченка та Аріни Кузнєцової. 14-річний фігурист, який  останнім часом демонструє досить швидкий прогрес у своєму катанні, на «плюси» виконав сьогодні свою довільну програму і набрав 113.54 балів. Його загальна оцінка -171.43. Зазначимо, що Кирило Лішенко є срібним призером чемпіонату України серед дорослих.

У спортивних танцях на льоду перемогу з результатом  159.86 балів здобув київський дует Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров. Учні Марії Тумановської- Чайки, «прощаючись» з домашньою публікою в якості юніорської танцювальної пари, були на льоду елегантними та витонченими, продемонструвавши у своєму довільному танці  якісне виконання елементів, за що отримали від суддів 93.77 балів. «Довільний танець ми відкатали набагато вдаліше, ніж ритмічний – у нас була енергетика, швидкість, у першому виступі такого адреналіну ще не було. Перед чемпіонатом світу (юніорським) працюватимемо,зокрема, над витривалістю, шліфуватимемо елементи», – повідомили фігуристи. Нагадаємо, що в наступному сезоні Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров виступатимуть в категорії дорослих.

Слідом за київськими танцюристами на п’єдестал зійшли представники харківської танцювальної школи. Цікаві, різні за стилем катання дуети Анна Чернявська/Олег Муратов та Анастасія Саммель/Микита Погорєлов посіли відповідно друге та третє місця як у довільній програмі – 88.24 та 81.70, так і за підсумками двох виступів – 149.05 та 138.98. З обома парами працюють відомі тренери Галина Чурілова та Мар’яна Козлова.

За результатами чемпіонату України буде визначено склад команди України для участі в юніорському чемпіонаті світу, який відбудеться на початку березня у Таллінні.