На чемпіонаті України з фігурного катання серед юніорів, який триває в Києві, сьогодні визначилися лідери у спортивних танцях на льоду, парному катанні та чоловічому одиночному катанні. У жодному з означених видів після коротких програм несподіванок не сталося. Перші рядки протоколів впевнено «окупували» ті, хто й задає тон на юніорській вітчизняній арені.

Серед танцювальних дуетів у ритмічному танці не було рівних харків`янам Дар`ї Поповій та Володимиру Бєлікову. Вони набрали 60.33 балів, вигравши у Марії Голубцової та Кіріла Бєлоброва (Київ) трохи більше чотирьох балів. Примітно, що партнери обох пар у своїх програмах припустилися помилок під час виконання твізлів, за що отримали від суддів «мінуси». «Володя не впорався з твізлом спочатку на розминці, а потім, у ході виступу, помилка повторилася. Я гадаю, що це суто психологічний момент…Ми хвилювалися, позаяк хотіли показати своє катання в якнайкращому вигляді. Що ж, збої у всіх трапляються. Завтра постараємося зібратися і у довільній програмі виступити максимально добре»,- сказала Дар`я Попова. Тренер дуету Галина Чурілова додала, що у її учнів було замало часу для відновлення після чемпіонату Європи, в якому вони брали участь.

ДАШАВОВА copy

У свою чергу Марія Голубцова пояснила аналогічну помилку, якої припустився Кіріл Бєлобров, «тимчасовим спадом фізичної форми». «Якщо на міжнародному турнірі в Торуні ми показали кращий прокат ритм-танцю у сезоні, то тут почувалися дещо втомленими і це відбилося на катанні», – заявила спортсменка.

Перед виконапння довільної програми учні київського тренера Марії Тумановської-Чайки йдуть другими з результатом 56.06 балів, а на третьому місці ще один харківський дует Софія Лизогуб/Данило Єфременко – 51.38.

Загалом  у змаганнях беруть участь п`ять із семи заявлених танцювальних пар: підопічні Галини Чурілової Анна Чернявська/Володимир Горовий та Марія Пінчук/Олег Муратов не змогли виступити через застудні хвороби у партнерів.

У парному катанні кількість учасників чемпіонату виявилася ще меншою – на лід вийшли лише два спортивних дуети. Це досвідчені  Софія Нестерова/Артем Даренський з Дніпра та юні Віолетта Бичкова/Іван Хобта з Києва, які саме у такому порядку й розташувалися у протоколі короткої програми, набравши відповідно 53.13 балів та 29. 30 балів. Як повідомив нашому сайту Артем Даренський, він все ще відчуває наслідки травми колін. «Я зараз на шляху до одуження, але до юніорського чемпіонату світу сподіваюся, що буду у повній готовності», – сказав фігурист. Його партнерка зазначила, що загалом вона та Артем задоволені сьогоднішнім прокатом, проте, за її словами, «роботи над обома програмами ще багато». «Будемо чистити всі елементи. Крім того, плануємо показати на чемпіонаті світу потрійний підкрут й наразі, як тільки повернемося до Дніпра, будемо над ним працювати», -зазначила Софія Нестерова.

АРТЕМСОНЯ

В одиночному катанні юнаків лідирує Іван Шмуратко (Київ) – 74.38. У короткій програмі учень Марини Амірханової був небездоганним, зате потрійний аксель, який не давався йому на нещодавньому чемпіонаті Європи в Мінську, у «рідних стінах» стрибнув на «плюси». Натомість у фігуриста була похибка на каскаді та наприкінці програми він виконав подвійний фліп замість потрійного. «Я вбачаю у цьому суто технічне недопрацювання –  трохи поспішив на заході…Над цим треба ретельно попрацювати, щоб не виникало більше таких помилок», – заявив Шмуратко, додавши, що поставив перед собою завдання на всіх змаганнях виступати «за максимумом», як на технічному рівні, так і на емоційному.

ШМУРАТКО ЧУ

На другому місці йде киянин Андрій Кокура, який тренується у Дмитра Дмитренка. 15-річний фігурист  успішно впорався з усіма елементами, зокрема, з каскадом потрійний лутц+подвійний тулуп та потрійним фліпом, хоча й зізнався, що «необхідно додати впевненості у стрибках». За свою динамічну коротку програму він отримав від суддів 63.65 балів та не виключив, що завтра у довільній, можливо, стрибне каскад 3+3.

На третій позиції Гліб Смотров з Білої Церкви – 49.88.

Чемпіонат завершиться 7 лютого виступами танцювальних дуетів, спортивних пар та юнаків з довільними програмами.