14-річній  фігуристці Анастасії Шаботовій підкорилася ще одна вершина. До золотої медалі чемпіонки України серед дорослих вона додала ще одну нагороду такого ж ґатунку, вигравши сьогодні змагання дівчат на юніорському чемпіонаті України, що триває в Києві. За підсумками двох програм фігуристка набрала 178.99 балів.

Учениця Світлани Панової зробила вагому заявку на перемогу вже після короткої програми, забезпечивши собі солідний запас балів. У довільній вона збільшила перевагу, «перегравши» суперниць, передусім, технічно. Анастасія отримала чималі суддівські надбавки за чисто виконані каскад потрійний  лутц+потрійний тулуп та сольний потрійний лутц. «Плюси» вона заробила і на решті стрибків,окрім подвійного акселя, який недокрутила. Але обертання у київської фігуристки були цього разу лише другого рівня…Попри ці невеликі недоліки, до яких додалося ще й порушення часу, Анастасія набрала в довільній програмі 118.52 балів, випередивши  на 23 бали Дар’ю Котенко з Харкова. Юній харків’янці не все вдалося у довільній програмі, але характер вона показала і змогла переміститися з третьої позиції, на якій перебувала після першого виступу, на другу – як у довільній – 95.52, так і в загальному заліку – 145.16 балів. Боролася до кінця і Катерина Кононенко з Києва. У короткій програмі вона була 12-ю, а довільну виконала на третій результат – 93.86, чудово впоравшись зі стрибками. У підсумку Катерина стала четвертою – 133.37, а бронзову медаль здобула Марія Андрійчук з Білої Церкви – 144.14.

Чемпіонами України в парному катанні стали київські юніори Віолетта Серова/Іван Хобта, які виступали без суперників – 139.86.

У юнаків після короткої програми лідирує  Іван Шмуратко (Київ) – 69.86. Як повідомлялося, учень Марини Амірханової  за станом здоров’я не зміг виступити на нещодавньому чемпіонаті Європи і участь в юніорському чемпіонаті країни є його першим стартом після лікування.  На другому  та третьому місцях йдуть також столичні фігуристи  відповідно Андрій Кокура – 66.67 та Кирило Лішенко – 57.89.

З довільною програмою юнаки виступлять 6 лютого.

У спортивних танцях на льоду в чемпіонаті беруть участь лише три дуети. Сьогодні  вони демонстрували ритмічний танець і розташувалися у протоколі в такому порядку: Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров (Київ) – 66.09, Анна Чернявська/Олег Муратов (Харків) – 60.81, Анастасія Саммель/Микита Погорєлов (Харків) – 57.28.

Чемпіони та призери серед танцюристів будуть відомі 6 лютого.