Чемпіонкою України серед юніорок стала Софія Нестерова. На цій радісній для себе ноті 13-річна київська фігуристка завершила й сам чемпіонат,який упродовж чотирьох днів проходив на столичній «Льодовій арені».

Юна учениця Олександра Артищенка захопила лідерство після виконання короткої програми і не поступилася цією позицією попри сильну конкуренцію. Довільну вона відкатала практично безпомилково,за винятком двох помарок при виконанні лутца та фліпа, і записала собі в актив 165,20 балів.

«Соня показала чистий прокат і у мене немає серйозних претензій до її катання як у короткій програмі,так і у довільній. Причини,з яких вона припустилася двох помарок,ми усунемо,будемо працювати над цим», – сказав нашому сайту Олександр Артищенко. Свою ученицю він охарактеризував як працелюбну та старанну, з постійним бажанням перемагати.

«Соня добре координована,швидка, у її стрибковому арсеналі – усі потрійні. До наступного сезону плануємо підготувати каскад 3-3,оскільки без цього нам нічого робити на міжнародних змаганнях», – наголосив тренер.

Сама чемпіонка заявила,що дуже хвилювалася перед стартом. У бліц-інтерв`ю журналістам вона зізналася,що їй завжди важко виступати останньою,після сильних суперниць.«Мені приємно,що я впоралася майже з усіма завданнями,які поставив тренер», – сказала Соня.

– Тобі легко даються стрибки?

– Так,відносно легко. Зараз я уже виконую на тренуваннях каскад тулуп-тулуп і розучую лутц-тулуп. Дуже хочеться наступного року поставити у програму каскад 3-3.

– Соню,ти починала у Дніпрі з парного катання,але перейшла в одиночне. Чим воно тобі подобається?

– Мабуть,тим,що в одиночному несеш відповідальність тільки за себе. Якщо у парному,наприклад, не виконаєш стрибок,то потім дуже соромно за це перед партнером. Хоча я могла б виступати і в парі,мені подобається, але ж в Україні важко знайти партнера.

– Коли тобі гірше спиться: після перемоги чи після поразки?

– Після поразки.Я дуже переживаю через свої помилки і хочу швидше вийти на лід у наступних змаганнях,щоб виправити їх.

Срібну медаль чемпіонату здобула ще одна зовсім юна фігуристка – Анастасія Архіпова. У довільній їй не вдалося уникнути падіння – під час виконання потрійного лутца,але з рештою елементів ця талановита спортсменка впоралася добре і отримала від суддів 158,58 балів.

Третє місце посіла Анастасія Гожва, яку¸ як і срібну медалістку, тренує Марина Амірханова. 15-річна фігуристка, котра нещодавно привезла срібну нагороду з Європейського юнацького олімпійського фестивалю, вийшла на старт після травми коліна і це позначилося на її виступі. Анастасія двічі упала – з ріттбергера та сальхова і зізналася після змагань, що через травму не каталась упродовж декількох днів. «Напевне,мені не вистачило пари прокатів програм», – сказала засмучена фігуристка. За результатами двох програм Анастасія Гожва набрала 141,51 балів. ЇЇ сестра – Дар`я Гожва була четвертою – 120,81.

Загалом у змаганнях дівчат взяли участь 28 фігуристок.