Другий день чемпіонату України з фігурного катання, що триває у Києві, розпочався з неприємної новини: у довільній програмі не виступить провідна танцювальна пара Олександра Назарова та Максим Нікітін. Чемпіони України змушені були знятися зі змагань через травму партнера, якої він зазнав напередодні, впавши на доріжці кроків у ритмічному танці.

Як розповіла нашому сайту Олександра Назарова, вчора Максим не відразу відчув біль, стверджував, що почувається добре й немає потреби звертатися до лікарів. «Він (Нікітін) запевнив мене, що все буде добре і ми готувалися вийти на лід з довільною програмою. Але за ніч нога розпухла і Максим  змушений був поїхати до лікарні, щоб пройти МРТ. Про виступ уже не могло бути й мови», – розповіла фігуристка. Тренер дуету Галина Чурілова назвала випадок зі спортсменом «абсурдною випадковістю». «Знаєте, іноді буває, що начебто стоїш на місці  і раптом абсолютно без причини підвертається нога…Приблизно таке й сталося з Максимом, проте наслідки виявилися неприємними», – сказала тренер.

Відтак на лід з довільним танцем вийшли сьогодні три дуети. Лідери – Дар’я Попова/Володимир Бєліков були незвично невпевненими під час виступу – не так якісно, як зазвичай, виконали обертання, не була ідеальною друга підтримка… «На жаль, не змогли зібратися після нічних переживань за Максима, обидва дуети пов’язує тісна дружба», – прокоментувала Галина Чурілова.  Набравши 95.48 балів у довільній програмі та 159.61 загалом, харківські фігуристи зійшли на найвищу сходинку п’єдесталу, вперше здобувши золоті медалі чемпіонату України. Срібні нагороди отримали Юлія Жата/Ян Луковський. Довільний танець київського дуету судді оцінили у 87.10 ,а у підсумку фігуристи набрали 143.40 балів. Нагадаємо, що травма, а потім складна операція, яку переніс Ян, завадила цим талановитим танцюристам своєчасно розпочати нинішній сезон: чемпіонат України став першим турніром, у якому вони взяли участь після тривалої перерви. Третє місце посіла ще одна київська танцювальна пара – Аліса Лупашко/Владислав Хоменський  із загальним результатом 67.17.

ПОПОВАБЕЛИКОВ

У парному катанні жодних несподіванок не сталося. Другий рік поспіль відсвяткували перемогу на чемпіонаті України Софія Нестерова/Артем Даренський – 138.18. Хоча довільну програму чемпіони виконали не без помилок, зокрема, спортсмен упав з тулупа, а його партнерша – під час викиду, перевага уже досить досвідченої спортивної пари з Дніпра над двома іншими дуетами – Вікторією Бичковою/Іваном Хобтою та Софією Голіченко/Іваном Павловим була помітною. «Я не зміг адаптуватися до київського льоду, він для мене незвичний, більш м’який, ніж у Дніпрі. Тому й сталися помилки», – пояснив Артем своє падіння. За його словами, вони з Софією намагалися повністю викластися як у короткій, так і у довільній програмах, оскільки заздалегідь вирішили, що їхні виступи на столичній «Льодовій арені» будуть перевіркою готовності до юніорського чемпіонату світу, «путівку» на який вони збираються отримати на чемпіонаті України серед юніорів.

«На жаль, я ще не повністю реабілітувався після травми коліна, тому зараз ми без потрійного підкрута, та й стрибки даються поки що важкувато, але, я впевнений, разом з нашим нинішнім тренером В’ячеславом Ткаченком ми впораємося з цими тимчасовими проблемами», – сказав Артем Даренський.

Друге місце у змаганнях спортивних пар посіли учні Філіпа Залевського Вікторія Бичкова/Іван Хобта – 130.11, а замкнули трійку учасників Софія Голіченко/Іван Павлов – 121.45.

У чоловічому одиночному катанні чемпіоном України вперше став Іван Шмуратко, який за підсумками двох програм набрав 186.12 балів. У сьогоднішньому виступі з довільною програмою 16-річний учень Марини Амірханової був далеко небездоганним, припустившись помилок у стрибковій частині. У нього знову, як і у короткій програмі,«не пішов» потрійний аксель, втім, як і решта потрійних, зате фігурист чудово виконав каскад 3 фліп+3 тулуп.  Оцінка Івана за довільну склала 126.37 балів. Як зазначила Марина Амірханова, вона разом зі своїм учнем ретельно проаналізує обидва прокати. «Сьогодні на тренуванні Іван демонстрував чудове виконання всіх стрибкових елементів, тому будемо розбиратися», – сказала тренер.

Своїми враженнями від виступів одиночників і, зокрема, нового чемпіона, поділився з нашим сайтом інший відомий український тренер Дмитро Шкідченко. «Прогрес Івана Шмуратка у цьому сезоні важко не помітити, він додав у складності програм, катанні і, попри все, заслужив золоту медаль чемпіона. Відрадно також, що в українському чоловічому катанні є здібна молодь, яка підштовхує і стимулює лідерів, створюючи конкуренте середовище», – зазначив він.

B80W4335

Срібну медаль чемпіонату України здобув також київський спортсмен 15-річний Андрій Кокура – 168.91, а бронзову – харків’янин Михайло Лейба – 155.10.

Коротку програму сьогодні виконали жінки. Лідируючі позиції у Анастасії Архіпової (Київ), яка з 58.37 балами очолила список з 16 учасниць. До першої трійки увійшли одеситка Анна Іванченко – 50.15 та Марина Жданович (Київ) – 48.28. Ім’я чемпіонки у жіночому одиночному катанні стане відомо завтра, 20 грудня.