Уже завтра на столичній Льодовій арені розпочнеться змагальна частина головної національної спортивної події з фігурного катання – чемпіонату України.

Свої програми на київському льоду покажуть найсильніші українські фігуристи, серед яких переможці та призери міжнародних турнірів нинішнього сезону  – танцювальні дуети  Олександра Назарова/Максим Нікітін, Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров, одиночники Анастасія Шаботова, Іван Шмуратко. Загалом для участі в змаганнях заявлено 40 спортсменів – 18  у жіночому одиночному катанні, 10 – у чоловічому одиночному катанні, три дуети в спортивних танцях на льоду та три спортивні пари. «Географія» охоплює регіони, де активно розвивають фігурне катання. Це Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Біла Церква.

На жаль, не всі чинні чемпіони України матимуть змогу знову поборотися за це звання. За станом здоров’я не вийде на лід Анастасія Архіпова. Найсильніша одиночниця країни перенесла серйозну операцію й наразі перебуває в процесі лікування. Зате у боротьбу за «золото» національного чемпіонату вперше включиться колишня російська фігуристка Анастасія Шаботова, котра нині виступає за Україну. В цьому сезоні вона вже здобула дві нагороди міжнародних турнірів, а враховуючи складність програм 13-річної спортсменки, зокрема, наявність в її технічному арсеналі потрійного акселя, суперницям Анастасії доведеться нелегко. Водночас коло претенденток на призові місця досить широке – кинути виклик мають намір Анастасія Гожва, Єва Шульга, Марина Жданович, Анна Ракович, Єлизавета Бабенко…

Решта чемпіонів України готові відстояти свій титул. У спортивних танцях на льоду це буде непросто зробити танцюристам Дар’ї Поповій та Володимиру Бєликову. Їм протистоїть дует, який наразі перебуває на неймовірному підйомі – Олександра Назарова та Максим Нікітін у нинішньому сезоні «привозили» нагороди з кожного міжнародного турніру, в якому брали участь. Вочевидь не збираються лише спостерігати за цією «битвою» Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров. Ці танцюристи з кожним стартом набирали темп і  цілком здатні приємно вразити своїх шанувальників і катанням, і результатом.

У чоловічому одиночному катанні явний лідер – Іван Шмуратко не має наміру здавати свої чемпіонські позиції. Але й він мусить озиратися на своїх суперників. Хоча вони й переважно юніори, проте вже довели, що можуть досягти більшого. Йдеться, передусім, про Андрія Кокуру, Гліба Смотрова, Кирила Лішенка…

У парному катанні чемпіони України Софія Нестерова та Арем Даренський переживають нині певні проблеми, тому їм доведеться задіяти всі свої ресурси, щоб знову зійти на найвищу сходинку п’єдесталу. В суперниках у першої спортивної пари країни  лише два дуети – Вікторія Бичкова/Іван Хобта та Катерина Дзицюк/Іван Павлов, але обидва вміють у потрібний момент викласти козирі і боротися до кінця.

Чемпіонат України завершиться 19 грудня. За його результатами буде сформовано команду для участі у чемпіонатах Європи та світу.