Понад 200 юних фігуристів з різних міст України готові приємно здивувати своїм катанням глядачів та суддів Відкритого чемпіонату Дніпропетровської області,який незабаром розпочинається в обласному центрі.

Саме стільки учасників наразі зареєстровано Організаційним комітетом цих стартів,які є також першим етапом Всеукраїнських змагань юних фігуристів.

Про це нашому сайту повідомила голова Дніпропетровського відділення Української федерації фігурного катання на ковзанах Ірина Медіна.

«Цьогорічний обласний чемпіонат,двері якого зазвичай відкриті для спортсменів усіх регіонів нашої країни, відбудеться на «Льодовій арені» Дніпра 28-30 вересня», – поінформувала вона.

-Ірино Анатоліївно,яку мету переслідують ці масові старти?

-Передусім, це популяризація як у регіоні,так і в загалом в Україні фігурного катання,яке переживає зараз у нас нелегкі часи. Для того,щоб забезпечувати широкий інтерес до нашого виду спорту, виявляти нові таланти та оцінювати рівень підготовки не лише спортсменів,але й тренерського складу ми  намагаємося проводити якомога більше таких заходів.

Для самих же дітей,які тільки розпочинають свій спортивний шлях, надзвичайно важливо частіше стартувати – це дає можливість набути досвіду, оцінити свої сили та можливості у змагальних умовах. Крім того, юні фігуристи мають бути мотивованими ще й тим,що їх можуть побачити та «взяти на замітку» відомі тренери…

-Які регіони представляють учасники чемпіонату?

-Географія досить широка. Для участі у змаганнях до нас приїхали представники Києва,Одеси,Харкова,Херсона,Кривого Рогу,Білої Церкви. Ну і,звісно,на лід вийдуть фігуристи Дніпра.

-За якими критеріями формується склад учасників?

– Нашою федерацією розроблено правила,згідно з якими у змаганнях виступають спортсмени збірних команд областей, спортивних шкіл, клубів. Їхня кваліфікація має бути не нижче ІII юнацького розряду. Щодо вікових категорій,то у нас на лід вийдуть діти 2011 року народження і молодші, а по програмі кандидатів у майстри спорту – 14-річні і старші.

-У яких дисциплінах вони змагатимуться?

-Програма неповна,оскільки ми не проводимо змагань у спортивних танцях на льоду. Тобто першість розігруватиметься в одиночному катанні (юнаки та дівчата),а також у парному. Причому,спортивний дует буде лише один – Марія Сипленко/Данило Єрмаков. Суперників у Маші та Данила не буде з тієї причини,що інша спортивна пара(а в Україні їх лише дві) – Анастасія Смірнова/Артем Даренський наразі бере участь у юніорській серії Гран прі. Дуже важливо,що юні фігуристи все-таки вийдуть на лід, адже парне катання з огляду на ситуацію,що склалася з ним в Україні, потребує популяризації. До речі, обидві пари тренуються у Дніпрі у Лілії Батутіної.

Хочу зазначити,що чемпіонат покаже місцеве телебачення,проте нашій,дитячій категорії учасників як нікому потрібна підтримка та «жива» реакція на їхні виступи. Тому запрошуємо на «Льодову арену» якомога більше глядачів. Можу пообіцяти,що вони отримають позитивні емоції та стануть свідками того,як народжуються нові чемпіони.