Українська фігуристка Анастасія Гожва не кваліфікувалася до довільної програми в жіночому одиночному катанні  на чемпіонаті Європи, що триває в місті Грац (Австрія).

У короткій програмі наша спортсменка набрала 40.49 балів і опинилася на 34-му місці, що позбавило її шансів продовжити змагання на наступному етапі. Анастасія, котра вдруге виступає  на чемпіонаті континенту, під час прокату  почувалася невпевнено і не впоралася з основними елементами. Вона не виконала обов’язковий каскад, помилилася на потрійному ріттбергері. Але фігуристці добре вдався подвійний аксель, а також обертання, які вона виконала на третій та четвертий рівні.

Нагадаємо, 18-річна учениця Марини Амірханової тривалий час боролася з травмами і не мала змоги повноцінно готуватися до важливих змагань. Водночас до цього сезону фігуристка підготувала нову довільну програму на музику з серіалу «Стародавні», з якою виступила на чемпіонаті України. За словами Анастасії, другу половину сезону вона планує провести більш насичено. «Хотілося б  більше виступати у міжнародних турнірах, щоб набути змагальної практики», – сказала вона.

Як і передбачалося,  попереду всіх у змаганнях жінок на ЧЄ  були російські фігуристки.  Лідирує із сумою балів 84.92  Альона Косторная, слідом а нею йде Анна Щербакова – 77.95 та Олександра Трусова – 74.95.

«Сьогодні моєю метою було вийти на лід і зробити те, що я робила раніше. Нинішню коротку програму я катаю уже другий сезон. По мірі того, як росту я, програма росте разом зі мною. Я можу краще інтерпретувати образ, але він залишається тим самим. Це ангел, який прийшов на землю і отримав шанс повернутися назад  наприкінці історії. Я сподіваюся, що виконаю цю програму ще раз у цьому сезоні і більше не планую змінювати технічний контент», – сказала після виступу Альона Косторная.

З довільною програмою фігуристки виступлять 25 січня.