Шестеро українських фігуристів візьмуть участь у чемпіонаті Європи, який 15 січня стартує в Москві. Для чотирьох з них – одиночників Ярослава Паніота (тренер Теммі Гембл) та Анни Хниченкової (тренер В’ячеслав Ткаченко), а також танцювального дуету Олександри Назарової/Максима Нікітіна (тренер Ігор Шпільбанд) цей старт є останньою можливістю в умовах серйозного суперництва перевірити готовність до найважливішої події – Олімпійських ігор, у яких вони візьмуть участь. Свої завдання вирішуватимуть на Євро-2018 талановиті харківські танцюристи Дар’я Попова/Володимир Бєліков: учні Галини Чурілової дебютують на «дорослому» чемпіонаті континенту і мають намір якнайгучніше заявити про себе.

Але саме той факт, що чемпіонат Європи проводиться в олімпійський сезон і буквально за лічені тижні до Ігор, надає йому особливого статусу і додає інтриги. Фігуристи-олімпійці, без сумніву, виходитимуть на московський лід з думкою про лід Пхьончхана. Практично усі вони у своїх передстартових інтерв’ю заявляють, що цього разу для них важливий не стільки титул, скільки два безпомилкових прокати. Зокрема, триразові чемпіони Європи у спортивних танцях на льоду французи Габріела Пападакіс та Гійом Сізерон зазначили, що на ЧЄ акцентують свою увагу на тому, що можна покращити у своєму катанні та які деталі потребують відпрацювання перед олімпійським стартом. А колишня українка, Альона Савченко заявила, що для неї та її партнера Бруно Массо у цьому році не стоїть завдання обов’язково виграти континентальну першість у парному катанні. «Наше завдання напередодні Олімпіади показати максимум того,що ми можемо», – сказала німецька фігуристка.

Водночас, зазначені пари залишаються основними претендентами на золоті медалі у своїх дисциплінах. У чоловічому одиночному катанні у цій ролі виступає, передусім, іспанець Хав’єр Фернандес, котрий намагатиметься ушосте (!) поспіль піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу, а у жіночому – дворазова чемпіонка Європи росіянка Євгенія Медвєдєва.

Змагальна програма чемпіонату розпочнеться 17 січня. Наводимо розклад стартів за київським часом.

Середа,17 січня.

10.45 –   Чоловіки,коротка програма

17.00 – Церемонія відкриття

18.00 – Спортивні пари,коротка програма

Четвер,18 січня.

11.30 – Жінки,коротка програма

17.55 – Спортивні пари,довільна програма

П’ятниця,19 січня.

11.15 – Танці на льоду,короткий танець

16.45 – Чоловіки,довільна програма 

Субота,20 січня.

12.40 – Танці на льоду,довільний танець

17.30 – Жінки,довільна програма.

Неділя,21 січня.

13.00 – показові виступи.

Організатори звертають увагу, що у розкладі можливі зміни.