Український  фігурист Андрій Кокура  не кваліфікувався до довільної програми в одиночному катанні чоловіків на чемпіонаті Європи, який стартував сьогодні в австрійському місті Грац.

У короткій програмі учень Дмитра Дмитренка не зміг увійти до числа 24-х спортсменів, які продовжать змагання, показавши 30-й результат – 58.65. Судді  «покарали» нашого фігуриста спочатку за недокручений потрійний аксель, а потім вони вгледіли таку ж помилку у другому стрибку каскаду потрійний лутц+потрійний тулуп.  До виконання заключного стрибкового елемента  – потрійного ріттбергера жодних питань не виникло і Андрій заробив на ньому «плюси».  За техніку фігурист отримав 30.69 балів, а компоненти були оцінені у 27.96 балів. Варто зазначити, що глядачам  сподобався харизматичний  українець – оплески після його виступу довго не вщухали.

16-річний Андрій Кокура вперше взяв участь у чемпіонаті континенту. Його було включено до команди майже в останню мить, коли стало відомо, що заявлений чемпіон України Іван Шмуратко не зможе виступити у Граці за станом здоров’я.  Крім того, Андрій вийшов на лід  важливих «дорослих» змагань  лише через тиждень після завершення турніру фігуристів на зимових юнацьких Олімпійських іграх, у яких він брав участь. 

Коротку програму з результатом 89.77 балів виграв 29-річний чеський фігурист Міхал Бржезіна, для якого нинішній чемпіонат Європи є вже 13-м в його кар’єрі. Після виступу він заявив, що не думав про те, щоб потрапити до першої трійки чи десятки. «Я просто катався і отримував задоволення, не зосереджуючись особливо на технічних елементах. Важко описати мої емоції… Це йде «від серця», бо погано, коли змушуєш себе. Чи це останній для мене чемпіонат?  Я не вирішив. Можливо, це “до побачення”, а може й ні», – сказав Бржезіна.

На другому та третьому місцях йдуть росіяни – відповідно Дмитро Алієв – 88.45 та Артур Даніелян – 84.63.

У парному катанні українським фігуристам також не вдалося вийти до другого раунду змагань. Наша спортивна пара Софія Нестерова/Артем Даренський  припустилася численних помилок у короткій програмі і отримала за свій прокат лише 39.28 балів – 18.66 за техніку та 20.62 за компоненти. Чисто фігуристи виконали  лише підтримку, всі інші елементи були з «мінусами». Пара посіла останнє, 19-е місце.

Нагадаємо, Софія та Артем,як і Андрій Кокура, нещодавно брали участь у зимових юнацьких Олімпійських іграх і стали бронзовими призерами в команді.

Трійку лідерів після короткої програми склали російські спортивні пари. Попереду- бронзові медалісти ЧЄ-2019 Олександра Бойкова/Дмитро Козловський – 82.34, на другому місці Дар’я Павлюченко/Денис Ходикін – 74.92, на третьому – Євгенія Тарасова/ Володимир Морозов – 73.50.

23 січня розпочинають боротьбу танцювальні дуети. Українські фігуристи Олександра Назарова та Максим Нікітін вийдуть на лід у четвертій розминці, їх стартовий номер – 17-й.