Менше двох тижнів залишається до старту чемпіонату Європи з фігурного катання, який цьогоріч вперше приймає столиця Білорусі. Україна буде представлена на континентальному форумі  у трьох видах програми з чотирьох – наші спортивні пари ще не беруть участі в «дорослих» змаганнях. Серед українців, які вийдуть на лід  «Мінськ-арени», лише танцювальний дует Дар’я Попова/Володимир Бєліков  має досвід  виступів на чемпіонаті Європи. Дебют відбувся торік і приніс учням харківських тренерів Галини Чурілової та Мар’яни Козлової 22-е місце. Наразі  у цій ролі готуються стартувати 17-річні Іван Шмуратко в чоловічому одиночному катанні та Анастасія Гожва в жіночому одиночному катанні (обох тренує Марина  Амірханова).

Загалом у списку учасників ЧЄ-2019, які нещодавно оприлюднила Міжнародна спілка ковзанярів (ISU), понад 100 фігуристів. У турнірі чоловіків найяскравішою «зіркою» буде іспанець Хав’єр Фернандес – дворазовий чемпіон світу та бронзовий призер Олімпійських ігор-2018. На європейській арені Фернандес  є автором унікального досягнення – він шість разів поспіль вигравав чемпіонат континенту. Без сумніву, 27-річний спортсмен, який оголосив про завершення спортивної кар’єри після ЧЄ, налаштований зробити це всьоме

У жіночому одиночному катанні очікуваної дуелі двох росіянок Аліни Загітової та Євгенії Медведєвої не відбудеться. Остання через невдалий виступ на національному чемпіонаті не потрапила на чемпіонат Європи. Тому рівень конкуренції для Загітової значно знизився, хоча сюрпризи, передусім, від співвітчизниць олімпійської чемпіонки – Станіслави Константінової  та Софії Самодурової цілком можливі.

У спортивних танцях на льоду фаворити відомі – французький дует Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон. Срібні призери Олімпійських ігор-2018, триразові чемпіони світу не приховують намірів вп’яте підкорити європейську вершину. Важко спрогнозувати, хто може скласти їм конкуренцію. Судячи з результатів фінального турніру Ган прі, це намагатимуться зробити срібні та бронзові призери фіналу відповідно росіяни Вікторія Синіцина/Нікіта Кацалапов та італійці Шарлен Гійяр/Марко Фаббрі.

В парному катанні ситуація також не надто інтригує, оскільки з великою долею ймовірності суперечка за «золото» точитиметься між переможцями фіналу Гран прі французькою спортивною парою Ванесса Джеймс/Морган Сіпре та бронзовими призерами цих змагань росіянами Євгенією Тарасовою/Володимиром Морозовим.

Церемонія відкриття  111-го чемпіонату Європи, девіз якого   «Live&Skate»(«Живи і катайся»),  відбудеться 23 січня.  Наразі, як інформує оргкомітет ЧЄ-2019, уже  продано 85%  квитків, з них 40 %  придбали іноземні вболівальники.  Причому, Україна за кількістю куплених квитків йде третьою.

          Розклад чемпіонату Європи

23/01.2019, середа

11:00 Жінки, коротка програма

18:00 Церемонія відкриття

18:45 Пари, коротка програма

24/01.2019, четвер

12:00 Чоловіки,коротка програма

19:00 Пари, довільна програма

25/01.2019, п’ятниця

11:30 Спортивні танці на льоду, ритм-танець

18:00 Жінки, довільна програма

26/01.2019, субота

11:15  Чоловіки, довільна програма

16:25 Спортивні танці на льоду, довільний танець

27/01.2019, неділя

15:00 Показові виступи