Українська спортивна пара Софія Голіченко та Артем Даренський посіла 15-е місце на чемпіонаті Європи з фігурного катання, який триває в столиці Естонії. В короткій програмі учні Лілії Батутіної були 14-ми, довільну виконали сьогодні на 15-й результат і за підсумками двох виступів набрали 147.61 балів.

Свою довільну композицію на музику з кінофільму «Люди в чорному» українці виконали не надто впевнено, уникнути помилок їм не вдалося. Найбільших втрат Софія та Артем зазнали на потрійному сальхові та каскаді. Водночас технічна оцінка нашої пари була вищою, ніж на олімпійському кваліфікаційному турнірі в Nebelhorn Trophy, завдяки чому фігуристи «переписали»  власний рекорд у довільній програмі, отримавши за прокат 92.46 балів.

Чемпіонами Європи стали російські спортсмени – Анастасія Мішина/Олександр Галлямов – 239.82. На другу та третю сходинки п’єдесталу зійшли також росіяни – відповідно Євгенія Тарасова/Володимир Морозов – 236.43 та Олександра Бойкова/Дмитро Козловський – 227.23.

17-річна Софія Голіченко та 20-річний Артем Даренський – чинні чемпіони України. В нинішньому сезоні вони взяли участь у низці міжнародних турнірів – Nebelhorn Trophy (11 місце), Denis Ten Memorial (6 місце), Budapest Trophy (5 місце).

На чемпіонаті Європи пара з Дніпра виступає вперше.

В жіночому одиночному катанні коротку програму зі світовим рекордом виграла росіянка Каміла Валієва. Вона чисто виконала потрійний аксель, потрійний фліп, каскад потрійний лутц+потрійний тулуп і набрала 90.45 балів. Другою йде Луна Хендрікс з Бельгії – 76.25, третя позиція у російської фігуристки Олександри Трусової – 75.13.

Як повідомлялося, українська спортсменка Марія Андрійчук напередодні старту знялася зі змагань через позитивний результат тесту на коронавірус.

Завтра, 14 січня, визначаться чемпіон та призери в чоловічому одиночному катанні, а також розпочнуть боротьбу танцювальні дуети. Нагадаємо, український одиночник Іван Шмуратко після короткої програми посідає 8-е місце. В довільній програмі у нього 17-й стартовий номер. В спортивних танцях на льоду Україну представляють  Олександра Назарова/Максим Нікітін та Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров.  Дуети виконають ритмічний танець.