Український дует Олександра Назарова та Максим Нікітін увійшов до топ-10 учасників чемпіонату Європи з фігурного катання у спортивних танцях на льоду.

В змаганнях танцюристів учні харківського тренера Галини Чурілової показали за підсумками двох програм десятий результат – 173.99 балів. Після першого виступу з ритм-танцем вони посідали 12-е місце, а сьогодні в довільному танці набрали десяту суму балів – 105.48.

Олександра та Максим продемонстрували один з найкращих прокатів своєї довільної композиції на тему з мюзиклу «Мулен Руж» – як в технічному, так і в артистичному плані. Більшість елементів – підтримки, твіззли, а також комбіноване обертання вони виконали точно та якісно, отримавши найвищий,четвертий рівень. Оригінальна пластика, хореографія та харизма самих фігуристів не залишили байдужою публіку, яка влаштувала українцям овації і довго їх не відпускала.

Для 25-річної Олександри Назарової та 27-річного Максима Нікітіна це п’ятий чемпіонат Європи. На двох з них вони вже входили до «десятки» кращих танцюристів континенту – в 2017 році в Братіславі ( 9 місце) та в 2020 році в австрійському Граці (10 місце).

Успішним був дебют в Талліні ще одного українського танцювального дуету – Марії Голубцової та Кіріла Бєлоброва. Учні Марії Тумановської-Чайки посіли 17-е місце, але запам’яталися на європейській арені як дует зі своїм почерком та стилем. За свій довільний танець (танго) з якісно виконаними твіззлами, цікавими підтримками, які були оцінені на четвертий рівень, Марія та Кіріл отримали 93.05 балів, а загалом набрали 156.35 балів.

21-річні Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров – срібні призери чемпіонату України. В поточному сезоні взяли участь у трьох міжнародних турнірах. На етапі серії Челленджер Warsaw Cup посіли 9-е місце, на турнірі Pavel Roman Memorial вибороли бронзову нагороду, а на Budapest Trophy були четвертими.

Чемпіонами Європи вдруге стали російські танцюристи – Вікторія Синіцина/Нікіта Кацалапов – 217.96. Срібні медалі здобули також росіяни Олександра Степанова/Іван Букін – 213.20. «Бронза» в італійських спортсменів – Шарлін Гіньяр/Марко Фабрі – 207.97.