Перші підрахунки

Чемпіонат Європи з фігурного катання,який стартує у чеському місті Острава 25 січня, зібрав загалом близько тисячі учасників – спортсменів,тренерів,офіційних осіб, представників ЗМІ, волонтерів. Такі дані нашому сайту повідомили в Оргкомітеті змагань.

Зокрема, на лід вийдуть 18 спортивних та 30 танцювальних пар,а в одиночному катанні 36 чоловіків та 34 жінки.

Висвітлюватимуть виступи фігуристів понад 300 працівників телебачення, радіо,інтернет-видань та друкованих ЗМІ. Очікується майже 800 годин трансляцій,які охоплять велику кількість країн. 

За прогнозами, змагання відвідають загалом понад 40 тисяч глядачів. На останні три дні чемпіонату Європи усі квитки уже продані.

У Оргкомітеті також нагадали,що Острава приймає європейський чемпіонат з фігурного катання вперше, але для Чехії це уже шості змагання такого рівня у цьому виді спорту.

Кому не пощастило

Група спортсменів,які були заявлені на чемпіонат,але з різних причин «передумали» виходити на лід Острави,цього року чимала. Компанію українській спортивній парі Рената Оганесян/Марк Бардей,які відмовилися від участі у європейському чемпіонаті через стан здоров`я партнерші, склали ще декілька фігуристів. Серед них чемпіони Німеччини у парному катанні Марі Вартман/Рубен Бломмаерт ,котрі заявили, що з особистих мотивів більше не можуть разом виступати. Незадовго до стартів знялися зі змагань у чоловічому одиночному катанні Ніке Воріс з Нідерландів та у жіночому одиночному катанні Флер Максвелл – єдиний представник Люксембурга.

Є втрати також у спортивних танцях на льоду. В середині січня стало відомо,що «домашній» чемпіонат пропустить чеський дует Кортні Мансур/Міхал Ческа. Крім того, зникла з остаточного списку учасників танцювальна пара з Великобританії Пенні Кумс/Ніколас Бакленд.

Комфортний лід на комфортній арені

Саме такі відчуття обіцяють фігуристам організатори чемпіонату. Ostravar Arena, де відбудуться змагання, є гордістю міста,вона приймала чимало турнірів з різних видів спорту і незмінно отримувала високі оцінки їх учасників. Тут проходили чемпіонати світу та Європи з хокею з шайбою,волейболу,гандболу,важкої атлетики,а у 2003 році – чемпіонат світу з фігурного катання серед юніорів.

Цей багатофункціональний комплекс неодноразово перебудовувався,а свого нинішнього вигляду набув після кардинальної реконструкції,що передувала чемпіонатові світу з хокею з шайбою у 2004 році. Тепер Ostravar Arena є одним з найбільших спортивно-розважальних центрів у Чехії: на її трибунах можуть розміститися до 12 тисяч глядачів. Споруда має сучасне технічне обладнання і включає у себе власне арену,отель та футбольний стадіон. Зокрема,під її дахом розташовано два льодових майданчики,де нині й проходять змагання та тренування учасників чемпіонату Європи з фігурного катання.

Безпека понад усе: поліція до чемпіонату готова

Організатори ЧЄ та влада Острави запевняють,що доклали максимальних зусиль до того,щоб учасники та гості великого європейського зібрання почувалися у безпеці.
Органи правопорядку розробили план заходів,покликаних не допустити небезпечних ситуацій. Про це заявив незадовго до змагань керівник крайової поліції Томаш Кужел. За його словами, громадський порядок у місті забезпечують понад 150 працівників поліції,які несуть службу не лише на арені,де наразі проходять тренування спортсменів, але й за її периметром. Озброєні поліцейські наряди пильнують у готелях,куди у ці останні дні перед стартом з`їжджаються учасники чемпіонату Європи та офіційні особи, а також у місцях,де розташовані зони для уболівальників.

Представник поліції зазначив,що усі підрозділи перебувають у стані повної готовності і здатні миттєво відреагувати на будь-які загрози.