Українець Іван Шмуратко посідає восьме місце після виконання короткої програми на чемпіонаті Європи з фігурного катання, який стартував сьогодні в Талліні. 

Учень Марини Амірханової показав свій кращий прокат короткої композиції під «Вічну любов» Шарля Азнавура і набрав рекордні 82.13 балів, перевершивши попередній season best на 5.19 балів. 

Іван бездоганно впорався з усіма елементами. Він чисто стрибнув потрійний аксель на початку виступу, після чого отримав «плюси» також за виконання каскаду потрійний лутц+потрійний тулуп та сольного потрійного фліпа. Український фігурист показав високі рівні і на нестрибкових елементах – обертаннях та доріжці кроків. Його техніку судді оцінили у 44.06 балів, а компоненти у 38.07 балів.

«Коротка програма була справді хорошою, я задоволений своїм прокатом, хоча й відчував, що деякі речі, наприклад, в повітрі треба покращувати. В моїй підготовці були і злети, і падіння, були проблеми, які призвели до змін у тренувальному процесі. Але зараз все добре і я почуваюся чудово. Хочеться на цьому чемпіонаті показати кращі свої виступи, щоб глядачі, які прийшли сюди, побачили щось дивовижне. В довільній програмі я також намагатимуся зробити свою роботу якнайкраще – технічно, артистично, емоційно і тим змусити людей думати, відчувати, зрештою, почути мою історію», – сказав Іван Шмуратко після виступу. 

За результатами короткої програми до першої трійки увійшли російські спортсмени – Андрій Мозальов – 99.76, Марк Кондратюк – 99.06 та Євген Семененко – 99.04.

З довільною програмою чоловіки-одиночники виступлять 14 січня.

В парному катанні українці Софія Голіченко та Артем Даренський після короткої програми йдуть 14-ми з результатом 55.15 балів. Учні Лілії Батутіної  виконали свою композицію під музику з кінофільму «Піна» досить чисто, без грубих помилок, їм не 

вдалося добре стрибнути лише потрійний сальхов. Наші фігуристи кваліфікувалися до довільної програми, з якою пари виступлять завтра, 14 січня.  

Лідируючу групу, як і в чоловічому одиночному катанні, склали росіяни. На першому рядку чемпіони світу Анастасія Мішина/Олександр Галлямов – 82.36. Друге місце посідають Євгенія Тарасова/Володимир Морозов – 81.58, третє – Олександра Бойкова/Дмитро Козловський – 76.26.