Українському одиночнику Івану Шмуратку не вдалося зберегти місце в «десятці» кращих на чемпіонаті Європи з фігурного катання, який триває в столиці Естонії. 

Після короткої програми він був восьмим, але в довільній припустився низки помилок і з сумою балів 132.44 опустився на 15-е місце. За підсумками двох програм Іван набрав 214.57 балів і фінішував на 12-й позиції. 

Учень Марини Амірханової виступав з композицією «Білі хмари» Людовіко Ейнауді. На початку програми він помилився на потрійному акселі, спроба повторити стрибок також була невдалою. У фігуриста виникли проблеми з потрійним лутцем – як у каскаді, так в сольному (неясне ребро), та з потрійним фліпом. Добре впорався він лише з потрійним ріттбергером та подвійним акселем в каскаді з подвійним тулупом. Усі обертання Іван виконав на четвертий рівень, доріжку кроків – на третій рівень.

Звання чемпіона Європи в чоловічому одиночному катанні виборов росіянин Марк Кондратюк – 286.56. Срібна медаль у Даніеля Грассла з Італії – 274.48, «бронзу» здобув Деніс Васільєвс з Латвії – 272.08. 

20-річний Іван Шмуратко – триразовий чемпіон України. В нинішньому сезоні він виступив на двох етапах серії Челленджер – Warsaw Cup ( 17 місце) та Denis Ten Memorial (5 місце), а також на міжнародному турнірі Budapest Trophy (4 місце).

Фігурист вдруге бере участь в чемпіонаті Європи, його дебют відбувся в 2019 році. 

В спортивних танцях на льоду два українських дуети – Олександра Назарова/Максим Нікітін та Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров після ритмічного танцю посідають відповідно 12-е та 17-е місця. 

Чемпіони України Олександра Назарова та Максим Нікітін показали стильну та яскраву композицію під легендарну «Hit the road Jack» з оригінальною підтримкою четвертого рівня. Судді високо оцінили також твіззли, проте midnight blues 

та доріжка – лише другого рівня. Учні Галини Чурілової набрали 68.51 балів.

«У нас гарний настрій, ми готові боротися далі. Ми завжди стараємося показати себе якнайкраще і зробити так, щоб глядачі, для яких ми виступаємо, отримали задоволення. Місця та оцінки дуже важливі, але перша думка після прокату: «Гадаю, людям подобається» і лише потім – скільки балів втрачено. Наразі (в спорті) багато невизначеності, всі змагання виглядають інакше через пандемію, правила змінюються…Але ми багато працювали, зробили все, що могли і хотіли б гідно представити свою країну на зимовій Олімпіаді. Для нас важливо показати справді хорошу презентацію своїх програм», – сказав після виступу Максим Нікітін.

Олександра Назарова додала, що вона та Максим задоволені своїм прокатом ритм-танцю. «В Талліні чудовий лід і чудова публіка! Завдяки цьому нам було дуже легко і приємно кататися. Сподіваюся, що завтра (під час виконання довільного танцю) все буде добре», – сказала фігуристка.

Дебютанти чемпіонату Європи Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров вийшли на лід з  танцем, поставленим в ретростилі – під свінг та блюз. Учні Марії Тумановської-Чайки виступили емоційно, злагоджено, отримали високі оцінки за твіззли та підтримку. Сума балів танцюристів – 63.30.

Перші два місця після ритм-танцю посідають російські дуети – Вікторія Синіцина/Нікіта Кацалапов – 87.89 та Олександра Степанова/Іван Букін – 86.45. Третіми йдуть італійські танцюристи Шарлін Гіньяр/Марко Фабрі – 83.35.

З довільною програмою дуети виступлять завтра, 15 січня.